داخلی صفحه قم خبر
 
همه مسوولان برای ساختن جامعه اسلامی تلاش کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
شهید حسن امجدی فرزند رضا در دوم بهمن سال 1334 در شهر مقدس قم چشم به جهان گشود. او در تاریخ دهم اردیبهشت سال 61 در عملیات بیت المقدس در جریان آزادسازی خرمشهر به مقام والای شهادت رسید.
همه مسوولان برای ساختن جامعه اسلامی تلاش کنند
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، وی پس از گذراندن مقاطع تحصلیی موفق به اخذ دیپلم شد و سپس با طی دوره سپاه دانش در سال 1359 فوق دیپلم تربیت بدنی را اخذ کرد و بعنوان معلم ورزش در مدارس راهنمایی قم مشغول خدمت شد .در کنار کار و ورزش، تعلیم و تربیت و مبارزات انقلابی را دنبال می کرد، قهرمان ورزش بود و آنرا تکلیف می دانست نه هدف، با آغاز جنگ تحمیلی بخشی از حقوقش را صرف جبهه ها می کرد چهار سال بعد از ازدواج راهی شد و بعنوان مسوول دسته همراه دیگر رزمندگان به دفاع از میهن پرداخت.
سرانجام نیز در دهم ادیبهشت سال 61 در جریان عملیات بیت االمقدس و آزادسازی خرمشهر بر اثر اصابت تیر به صورت به شهادت رسید و پیکرش در گلزار شهدای شیخان بخاک سپرده شد.
بخشی از وصیت نامه شهید حسن امجدی:
و هر آينه آزمائيم شما را به چيزی از ترس و گرسنگی و كاستی از مالها و نفس ها و ميوه ها و مژده ده شكيبايان را.
ابتدا سخن را با آنهايی كه درد دارند و دلشان برای خون شهيدان می سوزد صحبت را آغاز می كنم. در مكتب ما به گفته رهبر بزرگ انقلاب امام خمينی شهادت فوزی عظيم است و در آیین شهادت واژه وحشت نيست. افتخاری بزرگ و بزرگتر به اين مكتب انسان ساز كه هدفش ساختن انسانيت است كه انسان ابزاری نيست هدفش شخصيت است كه شخص نيست هدفش رسيدن به معبود والای الله و در روی زمين حاكميت الله می باشد.
اكنون بعد از سالها مبارزه در راه رسيدن به حاكميت الله و صدها هزار شهيد كه گواهان زنده هميشه تاريخ بشری هستند و عصاره آن حكومت جمهوری اسلامی می باشد به تمام آنهايی كه مسئوليت پذير هستند به عنوان قطره ای ناچيز از سيل شهيدان كه اگر لياقت و قابل باشم و نصيبم شد اين سفارش را دارم كه تلاش كنند در ساختن جامعه اسلامی كه انسان در آن ابزار نيست بلكه مسئول و مختار و حاكم بر طبيعت و تكامل او مسلط شدن بر بعد حيوانيت و رشد بعد الهی می باشد و در قرآن هست (ان الله مع الصابرين- خدا با صبرپيشگان است). كه در مكتب خون و شهادت حق پيروز است و بدانيد كه اين جنگ تمام خواهد شد از تمام آنهائی كه فكر می كنند و كارشان بر اساس تفكر و منطق می باشد می خواهيم از ياران امام كه همان روحانيت متعهد مبارز و بيدار كه همه آنها را می شناسند با كمال قدرت حمايت كنيد و گوش به فرمان خط  امام و اسلام باشيد كه در جامعه اسلامی همه مسئول هستند.
پدر و مادری كه سالها در به ثمر رساندنم  ناراحتی كشيدید و به حق كاری جز زحمت برايتان نداشتم. پدر جان مراحلال كن كه فرزند خوبی برايت نبودم و تو ای مادر جان كه بارها برايت می گفتم كه زندگی عقيده و جهاد در راه خداست هيچ ناراحت و نگران نباش فقط مرا حلال كن و اگر می خواهی راحت باشم در عزايم سفيد بپوش تا دشمن احساس ضعف كند شايد برايت مشكل باشد فكر می كنم كه خون يك شهيد ارزش اين خواهش كوچك راداشته باشد. مادر جان خدا هميشه با صبرپيشگان است .
زهرا جان خواهر خوب و مهربانم يادم می آيد بارها كه به خانه شما می آمدم دلت به حال شهيدان می سوخت و گريه می كردی و به شما می گفتم كه در راه اسلام انسانهای بزرگی چون حسين سيد الشهدا(ع) فدا شدند، ديگر من هيچ ارزشی ندارم. و مگر در مكتب اسلام انا لله وانااليه راجعون حاكم نيست پس با اين الگوها و نمونه ها برايم سياه نپوش وگريه نكن فرزندانت را انسانهای موثر برای اسلام تربیت کن.
زندگی يعنی انسان شدن زندگی پول نيست زندگی ساختن توشه ای برای جهان بعدی كه معاد و روز پاداش می باشد است. دشمن بداند كه مكتب اسلام فرزندانی شجاع  تحويل  جامعه می دهد.
تو را به خدا بيشتر احساس مسئوليت در برابرخون شهيدان بكنيد و هميشه گوش بفرمان امام و روحانيت مبارز باشید. در نمازجمعه شركت كنيد و دليل نتراشيد وخود را در اين نماز جمعه سياسی شركت دهيد كه نماز كارخانه انسان سازی است.
آموزش و پرورش امروز باید تلاش کند انسانهای مسئوليت پذير و مكتبی بسازد و خود را به شعار مشغول نسازيد. كمی بخون شهيدان بيشتر توجه كنيد .
 
کد مطلب: 321909