همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع بنیاد برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳
همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه 2 بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار شد.
همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع بنیاد برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره تمام شهیدان و ایثارگران به خصوص شهدا و ایثارگران استان سیستان و بلوچستان، به ارائه توصیه‌هایی خطاب به معاونین توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ها در حوزه های مختلف این معاونت پرداخت.
وی همچنین پس از اتمام این همایش و در دومین روز سفر خود به استان سیستان و بلوچستان با حضور در مناطق سیل زده استان با تعدادی از خانواده های معظم شاهد وایثارگر آسیب دیده در این سیل دیدار و از نزدیک در جریان وضعیت رسیدگی به این عزیزان قرار گرفت.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در گفت‌وگویی خبری گفت: ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران با تدبیر حجت الاسلام والمسلمین شهیدی برای رسیدگی به وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در سیل اخیر در ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شده است. یکی از فعالیت‌های این ستاد اعزام تیم‌های مختلف جهت بررسی وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در سیل بود. بنده نیز به‌عنوان رییس ستاد بحران با جمعی از اعضای این ستاد در استان سیستان و بلوچستان حضور یافتیم تا از نزدیک به بررسی شرایط بپردازیم.
وی با بیان اینکه خوشبختانه ایثارگران در سیل اخیر دچار صدمات جانی نشده‌اند افزود: جامعه عزیز ایثارگری به دلیل شرایط خاص خود دارای مشکلاتی هستند که یکی از مهم‌ترین این مشکلات در حوزه مسائل درمانی است. به همین دلیل در کنار خدماتی که دولت محترم به‌صورت عمومی برای تمام سیل‌زدگان در نظر گرفته است، بنیاد نیز خدماتی را برای ایثارگران سیل‌زده تعریف کرده است. از جمله این خدمات قرار گرفتن تمام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تحت پوشش بیمه عمر و حوادث است. شرکت بیمه‌گر متعهد است تا سقف 35 میلیون تومان نسبت به جبران خسارات منازل ایثارگران اقدام کند.
رییس ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای ایثارگرانی که منازل آن‌ها به‌صورت 100 درصد دچار آسیب شده است افزود: در چنین مواردی یک فقره وام مسکن ایثارگری به‌صورت مجدد در اختیار ایثارگران عزیز قرار می‌گیرد. همچنین تسهیلات قرض‌الحسنه برای تمام ایثارگران آسیب‌دیده از سوی صندوق قرض‌الحسنه شاهد در نظر گرفته شده که با مراجعه به بنیاد شهرستان‌ها می‌توانند از این امکان استفاده کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص تهیه دارو، تجهیزات پزشکی و امکانات درمانی برای ایثارگران گفت: درصورتی‌که تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیاز ایثارگران و جانبازان در سیل اخیر دچار آسیب شده باشد، تجهیزات جایگزین در کمترین زمان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. همچنین تیم‌های مشاوره و مددکاری برای ارائه مشاوره به ایثارگران به مناطق آسیب‌دیده اعزام خواهند شد.
میرمرادی با اشاره به آسیب‌های وارده به اماکن شغلی ایثارگران در سیل گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از مشاغل در استان سیستان و بلوچستان در حوزه کشاورزی و دامداری هستند، سازمان اقتصادی کوثر این آمادگی را دارد که نسبت به جبران بخش‌هایی از خسارات وارده به ایثارگران در این حوزه‌ها نیز اقدام کند.
وی در پایان گفت: با تدابیر صورت گرفته مطالبات ایثارگران سیستان و بلوچستان در حوزه درمان تا 15 دی‌ماه پرداخت شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 325322