داخلی صفحه بوشهر خبر
 
شهید گنجی مصداق کامل رزمنده بدون مرز است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۴
عضو شورای انقلاب فرهنگی در برازجان گفت: شهید صادق گنجی به‌واسطه تلاش‌ها و خدمات ارزنده‌ای که در خارج از مرزهای ایران برای گسترش اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی انجام داد مصداق کامل رزمنده بدون مرز است.
شهید گنجی مصداق کامل رزمنده بدون مرز است
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ عزت‌الله ضرغامی در بیست و نهمین یادواره شهید صادق گنجی رایزن و سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور افزود: رزمنده بدون مرز تعبیر مقام معظم رهبری خطاب به شهید سرافراز سردار حاج قاسم سلیمانی بود؛ در برهه‌ای خاص که عده‌ای تلاش کردند با تبلیغات فراوان شعار نه غزه و نه لبنان را جا بیندازند.
وی گفت: شهدای ما و جوانان انقلابی ما هم ملی هستند و هم‌مذهبی، و برای خاک ایران و سربلندی اسلام و ایران از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند و همواره این را در عمل نشان داده‌اند.
ضرغامی افزود: شهید صادق گنجی به معنای واقعی اهل مجاهدت و مبارزه بود چه قبل از انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و در پاکستان. این چهره برجسته انقلاب با همه وجود خود برای کار جهادی رفته بود و با تلاش شبانه‌روزی با فراگیری زبان اردو منشأ تحولات بزرگی در جامعه اسلامی آن روز پاکستان شد. وی یک محقق، نویسنده و سخنور توانا بود و آن‌قدر در دوره مأموریت خود خوب کارکرده بود که لشکر کفر و الحاد او را دشمن بزرگی برای خود می‌دیدند که باوجود پایان پذیرفتن دوره کاری او در پاکستان از ترس نفوذ او در دل مردم تصمیم به ترورش گرفتند.
وی گفت: دنیا امروز به ملت ایران نگاه می‌کند که آیا این مردم خسته شده‌اند و حاضرند از آرمان‌های انقلاب دست بکشند یا نه؟ اما ملت قدردان ایران با حضور خود در این یادواره‌ها و تشییع بی‌سابقه سردار سلیمانی این پیام را به جهان مخابره کرد که هنوز بر آرمان‌های نظام اسلامی پایبند است.
ضرغامی افزود: اتحاد و یکدلی، توصیه و خواسته همه شهدا و خانواده‌های آن‌ها به ملت ایران است.
امام‌جمعه برازجان نیز گفت: شهید صادق گنجی یکی از مبارزان بین‌المللی ایران بود.
حجت‌الاسلام حسن مصلح افزود: شهید صادق گنجی از اولین شهدای نهضت بیداری اسلامی است که در این راه جان خود را فدای اسلام کرد.
در این آیین با اهدای لوح یادبود از مادر شهید صادق گنجی تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 325856