با حل مشکلات ایثارگران دین خود را ادا کنیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۵
استاندار خراسان شمالی گفت: با حل گوشه‌ای از مشکلات می‌خواهیم دین خود را به جامعه شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان ادا کنیم.
با حل مشکلات ایثارگران دین خود را ادا کنیم
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی عصر دیروز سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی به‌اتفاق دکتر شجاعی استاندار خراسان شمالی با خانواده‌های شهید هدایتی و امین دوست دیدار کرد.
استاندار خراسان شمالی بابیان اینکه دیدار ما با خانواده‌های شهدا و ایثارگران در برابر جان‌فشانی آنان هیچ است، تأکید کرد: عملکرد مدیران در اجرای طرح میثاق برای دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارزیابی می‌شود.
وی همچنین اظهار داشت: در این دیدارها با حل گوشه‌ای از مشکلات می‌خواهیم دین خود را به جامعه شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان ادا کنیم.
دکتر شجاعی پس از استماع مشکلات فرزند شهید در خصوص ایجاد پمپ‌بنزین تک سکویی با برقراری تماس تلفنی با دادستان بجنورد گفت: برسی اسناد و مدارک نشان می‌دهد مسیر قانونی برای انجام کار طی شده است اما برخی افراد بدون دلیل مانع فعالیت شده‌اند.
وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم بساط اینکه برخی افراد مخالف انجام کاری هستند، مانع اجرای فعالیت‌ها شوند و برای استان تعیین تکلیف کنند.
 دکتر شجاعی در این تماس تلفنی خطاب به دادستان بجنورد، تأکید کرد: ما وظیفه‌داریم ایمنی لازم برای اجرای کار این فرزند شهید را ایجاد کنیم.
دکتر شجاعی در دومین دیدار با خانواده شهید علی‌محمد بیک محمدی به گفت‌وگو نشست و شنوای مشکلات آنان بود و در خصوص حل مشکل بانکی این خانواده دستور داد: مدیرکل بازرسی استانداری در نشست با مدیرعامل بانک تجارت استان موضوع را بررسی و تا شنبه به بنده گزارش دهد.
پیگیری روند پرداخت تسهیلات برای بازسازی منزل روستایی آسیب‌دیده این خانواده در سیل ابتدای سال جاری استان از دیگر موضوعات این خانواده که دکتر شجاعی در این خصوص طی تماس تلفنی با مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان دستور رسیدگی به این مشکل را صادر کرد.
نماینده عالی دولت در بخش دیگر سخنان خود گفت: در طرح میثاق مدیران باید آنان در زمان‌بندی معین با خانواده‌های شهدا و ایثارگران در جهت رفع مشکلات دیدار داشته باشند.
دکتر محمدعلی شجاعی افزود: مدیران باید در هفته دو ساعت وقت ویژه برای حل مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگران پیش‌بینی کنند و در جلسه شورای اداری استان باید گزارش عملکرد مدیران توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارائه شود.
http://www.isaar.ir/images/docs/files/000326/nf00326245-2.mp4
 
کد مطلب: 326245