بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه پدافند غیرعامل بنیاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
جلسه کمیته پدافند غیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد جهت بررسی آخرین اقدامات انجام شده در این کمیته روز چهارشنبه 16 بهمن‌ماه در دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد برگزار شد.
بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه پدافند غیرعامل بنیاد
 
به گزارش «ایثار»، سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اقدامات پیشگیرانه‌ای که باید درباره بیماری کرونا انجام شود، گفت: نخستین اقدام در این زمینه باید تبلیغات و اطلاع‌رسانی به ایثارگران و کارکنان بنیاد باشد که این کار با تشکیل کارگروهی با مسئولیت معاون بهداشت و درمان بنیاد و با همکاری اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد انجام می‌شود.
وی ادامه داد: این کارگروه با همکاری اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران علاوه بر ارسال پیامک‌ها و انتشار محتوای آموزشی تهیه‌شده توسط معاونت بهداشت و درمان بنیاد و اداره کل پشتیبانی و مهندسی بنیاد اقدام به تهیه و توزیع اقلام آموزشی در بین ایثارگران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌کند.
میرمرادی با تأکید بر اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه این بیماری برای مدیران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ارائه آموزش‌های لازم برای نیروهای خدماتی و افرادی که در تعامل زیادی با مراجعه‌کنندگان هستند امری ضروری است. البته در زمینه پایش سلامت ایثارگران و همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز باید به این بیماری توجه ویژه‌ای صورت گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: همچنین باید پیشاپیش برای تهیه ملزومات بهداشتی پیشگیرانه اقدام شود تا در صورت لزوم مشکلی برای توزیع این اقلام بین گروه‌های آسیب‌پذیر و در معرض خطر ایثارگری مانند جانبازان شیمیایی و والدین سالمند شهدا وجود نداشته باشد. در زمینه برپایی همایش‌ها و تجمعاتی که تعداد زیادی از افراد در آن حاضر خواهند بود نیز باید ملاحظات لازم در نظر گرفته شود.
وی در پایان تأکید کرد: دستگاه‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده لازم برای اماکن بنیاد شهید و امور ایثارگران با هماهنگی اداره کل پشتیبانی و مهندسی بنیاد تهیه شده و در هنگام پذیرایی از وسایل و لوازم یک‌بارمصرف استفاده شود.
گفتنی است این جلسه به پیشنهاد مدیرکل حراست بنیاد به عنوان دبیرخانه پدافند غیرعامل و با حضور معاون بهداشت و درمان بنیاد، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد، معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد و جمعی از مدیران کل بنیاد برگزار شد و طی آن حاضران به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 327658
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...