داخلی صفحه بوشهر خبر
 
رئیس قوه قضاییه با شماری از خانواده‌های شهدای استان بوشهر دیدار کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
رئیس قوه قضاییه در سفر به استان بوشهر با جمعی از خانواده‌های شهدای این استان ازجمله خانواده‌های شهید مهدوی، شهید احمدنیا، شهید رییسعلی دلواری و همچنین فرمانده پاسدارانی که نظامیان متجاوز آمریکایی را در آب‌های خلیج‌فارس بازداشت کردند، دیدار کرد.
رئیس قوه قضاییه با شماری از خانواده‌های شهدای استان بوشهر دیدار کرد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از ایرنا؛ حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی در دیدار با خانواده شهید مهدوی فرمانده نبرد مستقیم نیروی دریایی سپاه با آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس در پاسخ به ابراز لطف این خانواده نسبت به وی، اظهار کرد: ما به دعای خانواده شهدا نیازمندیم و این ابراز محبت‌ها، مسئولیت ما را افزون می‌کند. دعا کنید که بتوانیم پاسخگوی این مسئولیت هم در محضر خدا و هم در محضر شما خانواده شهدا باشیم که جزو، ولی‌نعمتان ما هستید.
گفتنی است شهید نادر مهدوی از شاخص‌ترین شهدای ضدآمریکایی است که با ناوگروه ذوالفقار کابوسی برای آمریکا در خلیج‌فارس بود.
سردار نادر مهدوی و ۹ دلاور دریادل هم‌رزمش، در ماجرای ۱۶ مهر سال ۱۳۶۶ جانانه و پهلوانانه در برابر زورگویی و تعدی گری ناوگان دریایی آمریکا در شرایط بسیار سخت و دشوار آن روزهای خلیج‌فارس با کمترین امکانات ایستادند.
شهید مهدوی در درگیری با نیروهای متجاوز آمریکایی در خلیج‌فارس، به همراه هم‌رزمانش پس از واردکردن ضربات سنگین به دشمن به شهادت رسید.
همچنین رئیسی در دیدار با خانواده شهید هدایت احمدی نیا با اشاره به متنی که از سوی دختر شهید قرائت شد، گفت: این متنی که خواندید متن خیلی خوبی بود. هم جهات احساسی و هم تعقلی و انقلابی در آن بود و پیام‌های خیلی خوبی داشت و اگرچه در ظاهر خطاب به بنده بود، اما در باطن همه مسئولان و دست‌اندرکاران در جهت انتظاراتی که به‌عنوان خانواده شهدا بیان داشتید، باید حرکت کنند.
رئیسی ضمن تجلیل و قدردانی از خانواده‌های شهدا، از درگاه خداوند برای شهدا، رحمت الهی و برای خانواده آنان صبر و اجر مسئلت کرد.
شهید «هدایت (غلامعلی) احمد نیا» در سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای مذهبی در شهر بوشهر به دنیا آمد. او همگام با مردم کشور عزیزمان ایران به مبارزه با طاغوت پرداخت و در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور فعال داشت. این رزمنده پرتوان اسلام، لباس پاسداری را در سال ۱۳۵۸ به تن و در مسئولیت‌های مختلف فرماندهی، درنبرد با رژیم تجاوزگر عراق از خاک پاک ایران دفاع کرد. وی در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به شهادت رسید و پس از ۱۲ سال پیکر پاکش در همان منطقه پیدا و بر دوش مردم شهیدپرور بوشهر تشییع و در گلزار شهدای بهشت صادق به خاک سپرده شد.
تقدیر رئیس قوه قضاییه از رشادت پاسداران غیوری که در جریان بازداشت متجاوزین آمریکایی در آب‌های خلیج‌فارس حضور داشتند
رئیس قوه قضاییه همچنین با فرمانده پاسدارانی که نظامیان متجاوز آمریکایی را در آب‌های خلیج‌فارس بازداشت کردند، دیدار و از رشادت‌های وی و پاسداران غیوری که در این عملیات حضور داشتند، تقدیر کرد.
در تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۲، دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل ده تفنگدار که به‌صورت غیرقانونی وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسّط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوّم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف و سرنشینان آن‌ها بازداشت شدند.
دیدار رئیس قوه قضاییه با خانواده شهید رییسعلی دلواری
رئیس قوه قضاییه در این دیدار با خانواده شهید رییسعلی دلواری، قهرمان مبارزه با استعمار انگلیس نیز به گفت‌وگو پرداخت و ضمن یادآوری رشادت‌های این مجاهد بزرگ، برای آن شهید از خداوند علو درجات مسئلت کرد.
بر اساس این گزارش، رئیسعلی دلواری، مبارز و رهبر قیام جنوب در تنگستان و بوشهر بود که علیه نیروهای انگلیس در دوره‌ی جنگ جهانی اول که استقلال کشور را خدشه‌دار کرده بودند، قیام کرد.
با شروع نهضت مشروطه، رئیسعلی دلواری ازجمله پیشگامان مشروطه‌خواه در جنوب ایران شد و به مدت هفت سال در مقابل استعمارگری‌های بریتانیا ایستادگی کرد و طی این مدت موفق شد ضربات مهلکی به نیروهای نظامی بریتانیا وارد کند.
کد مطلب: 328338