داخلی صفحه گلستان خبر
 
دستاوردهای نظام با مجاهدت شهدا به دست آمده است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
استاندار گلستان با اشاره به نقش‌آفرینی مردم و خانواده‌های شهدا در انقلاب اسلامی عنوان کرد: تمام دستاوردهای نظام در گرو مجاهدت شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معظم آن‌ها به دست آمده است.
دستاوردهای نظام با مجاهدت شهدا به دست آمده است
 
به گزارش ایثار واحد گلستان؛  هادی حق‌شناس به همراه اسرافیل وزیری مدیرکل بنیاد استان گلستان و سایر مسئولان استانی در دیدار با خانواده شهیدان «رضایی» و «عبدلی» شهدا را سرمایه‌های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: تکریم و گرامیداشت یاد شهدا و رسیدگی به خانواده‌های آنان وظیفه همگانی، خصوصاً مسئولان است.
استاندار گلستان اظهار داشت: ثبات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون ایثارگری و شهادت‌طلبی کسانی است که با بهره‌گیری از فرهنگ غنی ایثار و شهادت در راه مکتب و میهن خود ایثار کرده و به درجه رفیع شهادت نائل‌ آمده‌اند.
وی بر ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های جوان‌تر تأکید و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با اتکا به همین فرهنگ نورانی است که امروز به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل‌شده است، لذا باید راه شهدا که جان خود را برای حفظ اسلام و انقلاب فدا کردند را ادامه بدهیم.
حق‌شناس افزود: جوانان مؤمن و متعهد با الگو گرفتن از یادگاران دوران دفاع مقدس در جهت اعتلای ایران اسلامی با همت و تلاش مضاعف خود توانسته‌اند ضمن جبران خرابی‌های دوران جنگ تحمیلی، کشور را در عرصه‌های علمی و فن‌آوری در جایگاه ممتاز جهانی قرار دهند.
استاندار گلستان با اشاره به نقش‌آفرینی مردم و خانواده‌های شهدا در انقلاب اسلامی عنوان کرد: تمام دستاوردهای نظام در گرو مجاهدت شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معظم آن‌ها به‌دست‌آمده است و اگر ایران اسلامی را بافرهنگ ایثار و شهادت و مجاهدت و ایستادگی می‌شناسند در پرتو انوار درخشان این ستاره‌های پرفروغ آسمان ایران است.
شهید برات الله رضایی در تاریخ 20 خرداد 1317 دیده به جهان گشود و در تاریخ 5 آذر 1365 در عملیات کربلای 8 مفقود شده و هنوز پیکر این شهید معزز بازنگشته است.
شهید ابوالقاسم رضایی فرزند معزز شهید برات الله رضایی در تاریخ 4 بهمن 1348 در شهرستان گرگان دیده به جهان گشود و در تاریخ 24 بهمن 1364 در عملیات والفجر براثر ترکش در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید رضا عبدلی در تاریخ 20 فروردین 1348 در شهرستان گرگان دیده به جهان گشود و در تاریخ 1367 در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و هنوز پیکر این شهید معزز بازنگشته است.
انتهای پیام/کد مطلب: 330094