داخلی صفحه بوشهر خبر
 
کتاب «جهانشیر» زندگی سردار شهید شهرستان گناوه رونمایی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۸
آئین رونمایی از کتاب «جهانشیر»، حاوی روایت زندگی، مجاهدت و گوشه‌ای از رشادت‌ها و شجاعت‌های سردار شهید جهانشیر بحردستانی از سرداران شهید شهرستان گناوه همزمان با دهه فجر برگزار شد.
کتاب «جهانشیر» زندگی سردار شهید شهرستان گناوه رونمایی شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از مهر؛ غلامحسین دریانورد پژوهشگر، نویسنده و مسئول انتشارات دریانورد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آئین رونمایی از کتاب جهانشیر، حاوی روایت زندگی، مجاهدت و گوشه‌ای از رشادت‌ها و شجاعت‌ها و اخلاص سردار شهید جهانشیر بحردستانی از سرداران شهید شهرستان گناوه در روستای اسلام‌آباد بهمنیاری این شهرستان و زادگاه آن شهید هم‌زمان با دهه مبارک فجر برگزار شد.
وی افزود: این کتاب بعد از چاپ حدود ۱۵ کتاب که به شکل دسته‌جمعی به شهدای شهرستان گناوه می‌پردازد توسط انتشارات دریانورد منتشرشده است و اولین تک‌نگاری شهدای گناوه است که اختصاص به یک شهید دارد.
دریانورد گفت: امید است که این کتاب سرآغاز نشر و چاپ کتاب‌های دیگری با موضوع شهیدان سرفراز این شهرستان شود.
وی خاطرنشان کرد: کتاب «جهانشیر» نوشته غلامحسین دریانورد در تیراژ ۱۰۰۰ جلد و نشر انتشارات دریانورد منتشرشده است و به زندگی و بیان خاطرات آن شهید بزرگوار از زبان برادر و خانواده و هم‌رزمانش می‌پردازد.
 
مسئول انتشارات دریانورد بیان کرد: در بخش اول این کتاب قدرت بحردستانی برادر سردار شهید جهانشیر بحردستانی برای ما از برادر شهیدش جهانشیر و از دوران کودکی در روستای اسلام‌آباد بهمنیاری تا جبهه‌های جنوب می‌گوید.
وی اضافه کرد: در بخش دوم کتاب دیگران ازجمله همسر بزرگوار این شهید و دیگر اقوام و خویشان و همچنین برخی از دوستان و هم‌رزممان شهید از زندگی و مبارزه و رزمندگی او می‌گویند.
این نویسنده و پژوهشگر گفت: در بخش سوم این کتب سردار شهید بحردستانی از طریق یادداشت‌ها و نوشته‌ها و وصیت‌نامه‌ای که از ایشان به دست ما رسیده است به‌خصوص یادداشت‌های روزانه او در سال ۶۲ و حضور در جبهه زبیدات با ما سخن خواهد گفت.
وی عنوان کرد: در بخش چهارم کتاب عکس‌هایی در جبهه گرفته و گاهی تنها و گاهی هم در کنار هم‌رزمانش و چه عکس‌هایی که در پشت جبهه انداخته است و دلش با جبهه است از این شهید بزرگوار چاپ‌شده است.
دریانورد با تقدیر از همه‌کسانی که از خوشه‌های خاطرات و حرف‌های آنان درباره این شهید در این کتاب بهره برده شد گفت: انتشار این کتاب با پشتیبانی و پیگیری حاج خسرو ملک محمدی هم‌رزم و یار وفادار شهید جهانشیر بحردستانی که خود نیز دیرزمانی همدوش و هم‌رزم شهید جهانشیر بحردستانی بوده و به‌خوبی با او و فضایلش آشنایی دارد و بانی خیر چاپ این کتاب شدند ممکن شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 330177