داخلی صفحه ایلام خبر
 
راه نجات از نگاه شهید امیدی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
شهید "عبدالامیر امیدی" در وصیت نامه خود چنین آورده است: « راه نجات دوری از فتنه انگیزی و مکتب های گمراه کننده است که به ظاهر خود را با لباس اسلام پوشانده اند.»
راه نجات از نگاه شهید امیدی
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهید عبدالامیر امیدی فرزند فاضل دوازدهم مردادماه سال 1346 در شهر مرزی مهران دیده به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا چهارم دبیرستان ادامه داد و پس از آن با توجه به احساس تکلیف شرعی و میهنی به عنوان بسیجی راهی جبهه های نبرد با متجاوزین بعثی گردید، سرانجام اول بهمن ماه سال 1365 طی عملیات کربلای 5 در منطقه عملیاتی شلمچه مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید.
مزار این شهید گرانقدر در جوار مرقد امامزاده سید حسن(ع) مهران قرار دارد.


متن کامل وصیت نامه پاسدار رشید اسلام عبدالامیر امیدی
راه نجات دوری از فتنه انگیزی و مکتب های گمراه کننده است که به ظاهر خود را با لباس اسلام پوشانده اند ، بدانید که هر کس از خط امام جدا شود شکست خورده و نابود می شود. و به همین دلیل سفارش می کنم خود و شما را به تقوی الهی و چنگ زدن به ریسمان  خدا و راه امام خمینی که راه ائمه اطهار است .

 جانم را در راه امام امت فدا می کنم
از مردم عزیز می خواهم دعا برای طول عمر امام و ظهور امام زمان فراموش نکنید. وصیت من به پدر و مادر عزیزم این است که هرگز برای از دست دادن فرزند خویش ناراحت نباشند و مرا به عنوان قربانی در راه خدا به شمار آورند. از پدر و مادرم می خواهم ناراحت نباشند چون من به ندا سید الشهدا که در روز عاشورا فریاد زد "هل من ناصر ینصرنی" لبیک گفتم و هیچ وقت امام را تنها نمی گذارم،  جانم در راه امام امت فدا می کنم و از شما حلالیت می طلبم چون در حق شما کوتاهی کردم و از خدا می خواهم مرا شفاعت کند.

سفارش به برادران و خواهران
وصیت من به برادرانم این است در راه امام پیش روند  و در کار هایشان از او تقلید کنند. و از برادرم می خواهم که افراد خانواده را تربیت اسلامی صحیح دهد و از خواهرانم می خواهم حجاب را رعایت کنند زیرا حجاب حافظ خون شهدا است و زهرا (ع) الگوه قرار دهند و از شما می خواهم به هر کس مرا می شناسد بگویید که برایم دعا کند تا خدا گناهم را بیامرزد.
انهای پیام/
کد مطلب: 330434