داخلی صفحه ایلام خبر
 
دانش آموزی که از جنگ نوشت و خود شهید شد
تاریخ انتشار : جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
شهید "خیراله کهزادیان" در انشاء خود که به موضوع جنگ تحمیلی اختصاص یافته چنین نوشته است :«رزمندگان ما علاوه بر تصرف شهرهایی که در اوایل جنگ در دست عراق بود یکی از مهمترین شهر و بندر عراق یعنی فاو را آزاد کردند و با سقوط فاو آمریکا خطر ایران را جدی توصیف کرد ...»
دانش آموزی که از جنگ نوشت و خود شهید شد
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهيد خير اله كهزاديان فرزند ططر پانزدهم بهمن سال 1352 در شهر ایلام دیده به جهان گشود.دانش آموز سوم راهنمایی بود که در چهارم بهمن ماه 1365 بر اثر تهاجم وحشیانه هواپیماهای دشمن به مناطق مسکونی به شهادت رسید. مزار وی در جوار امامزاده علی صالح (ع) قرار دارد. در ادامه متن انشا این دانش آموز شهید درباره جنگ تحمیلی منتشر می شود.متن انشا دانش آموز شهید خیراله کهزادیان در مورد جنگ تحمیلی

جنگ تحمیلی در تاریخ 31 شهریور ماه سال 1359 به دستور آمریکا و نوکر سر سپرده اش صدام بعثی که حمله را به ایران عزیز را آغاز کرد شروع شد. در اوایل جنگ نوکر آمریکا به آمریکا وعده داده بود که تا 24 ساعت دیگر به تهران خواهد  رفت چون فکر می کرد که ارتش و نیروهای مصلح جمهوری اسلامی ایران آشفته است و به ایران حمله کرد او بسیاری از شهرهای عزیز کشورمان از جمله مهران و آبادی های کنارش، خرمشهر و غیره را تصرف کرده بود وقتی از صدام خائن و بعثی پرسیده بودند که هدف حمله شما به ایران چه بود؟ او در پاسخ جواب داده بود که جواب شما را در تهران خواهم داد و قرار داد بین المللی را پاره کرد ولی آن فکرها با جواب دندان شکن امام خمینی در هم کوبیده شد .
 
امام خمینی از مردم خواست که بسیج شوند و حق تجاوز را از صدام بگیرند و دیدیم که سیلی خروشان از مردم به جبهه ها رفتن و شهرهای عزیز کشورمان را از لوس وجود بعثی ها پاک کردند و صدام چون مواضع خود را در خطر دید به ایرانی ها گفت که صلح بکنیم ولی از آنجا که مردم ما این مار سیاه را دیده بودند دیگر حاضر به تسلیم در برابر صلح نشدند و به جنگ نور ادامه می دهند.
 
رزمندگان ما علاوه بر تصرف شهرها  که در اوایل جنگ خود ادامه دادند و ادامه می دهند، رزمندگان ما علاوه بر تصرف شهرهایی که در اوایل جنگ در دست عراق بود یکی از مهمترین شهر و بندر عراق یعنی فاو را آزاد کردند و با سقوط  فاو آمریکا خطر ایران را جدی توصیف کرد و چند بار خواست که با کشورمان ایجاد رابطه کند اما هرگز ما حاضر به این اسارت نبودیم ولی عراق چون خطر حمله ایران را دید فوری به مراجع بین المللی شکایت کرد و ادعای صلح کرد با اینکه چند سال از جنگ تحمیلی می گذرد هنوز اراده ملت ما بیشتر می شود و می خواهیم با حمله 500 هزار نفری و سپاه 100 هزار نفری حضرت محمد (ص) ریشه صدام و صدامیان را از میان برکنیم به امید روزی که پرچم اسلام بر بلندیترین کوه های عالم به پا گردد. به امید ظهور حضرت مهدی (عج الله) به امید پیروزی رزمندگان اسلام
انتهای پیام/
کد مطلب: 330447