مجموعه کتاب‌های شهید سید عبدالمحمد تقوی رونمایی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۴
مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های اندیشمند جوان و نویسنده شهید «سید عبدالمحمد تقوی» بعدازظهر روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن سرای کتاب برگزار شد.
مجموعه کتاب‌های شهید سید عبدالمحمد تقوی رونمایی شد
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در این مراسم با بیان اینکه دوران دفاع مقدس با شکوفایی استعدادهای بی‌شمار به نمود و تجلی رسید گفت: یکی از این استعدادها شهید جوانی است که شکوفایی استعدادش را در مجموعه کتاب‌هایش شاهد هستیم، این شهید سرافراز با این کتاب‌ها، اندیشه‌ای متعالی را در اختیار نسل جوان قرار داده است.
 وی ادامه داد: این جوان از ۱۶ سالگی مأموریت تبلیغ را به عهده گرفت و با توانمندی مثال‌زدنی افراد زیادی را به منابع دینی متصل و آنها را از سرچشمه معنویت سیراب کرد.
 معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با اشاره به اینکه بخشی از کتاب‌های این شهید دست نوشته و بخشی سخنرانی‌های او است خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار در ۲ کتاب خود اصلاح مبانی فکری و اعتقادی نوجوانان را مدنظر قرار داده و در ۳ کتاب دیگر به مبانی اخلاقی و اعتقادی پرداخته است.
 وی افزود: با توجه به اینکه در دوران حیات این شهید دسترسی به منابع ساده نبوده است قطعاً قسمت اعظم این کتاب‌ها با دانش فردی و معلومات این شهید تهیه شده و اکثر مطالب با استفاده از آیات قران کریم و روایات معتبر تدوین شده است.
 حجت الاسلام کاویانی راد در پایان سخنان خود تأکید کرد: برای اثبات درست بودن دانسته‌های یک انسان کافی است که به شخصیت و رفتار او توجه کرد که سرانجام زندگی عبدالمحمد تقوی به شهادت منجر شد که این مسئله حکایت از عمق و غنای اعتقادات و دانسته‌های این شهید بزرگوار دارد.
 در ادامه این مراسم محسن اسماعیلی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری نیز با بیان اینکه رونمایی از کتاب‌های شهید بزرگوار تقوی تجلیل از نوع نگاه و منش او است گفت: این شهید ۲۱ ساله بدون امکانات به بالاترین سطح علمی رسید و با خون خود بر آنها مهر تأیید زد.
 وی افزود: این آثار قطعاً باید به نسل جوان معرفی شود و پرداختن به آنها نیاز همگانی در شرایط فعلی است و علاوه بر آن با هدف پاسداشت و حفظ تفکر امام خمینی (ره) باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگاه داشت.
در این مراسم توسط حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد و محسن اسماعیلی نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری از ۵ عنوان کتاب شهید سید عبدالمحمد تقوی رونمایی شد.
«پرسش از تئولوژی؛ توحید»، «پرسش از تئولوژی؛ ایمان»، «زندگی در پرتو اخلاق؛ حیات النفوس» ، «زندگی در پرتو اخلاق؛ نورالعقول» و «زندگی در پرتو اخلاق؛ جلا الصدور» عناوین کتاب‌های رونمایی شده هستند.
گفتنی است، شهید سیدعبدالمحمد تقوی ۲۲ بهمن سال ۱۳۴۳ در شهر سوق از توابع شهرستان کهگیلویه متولد شد و ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۴ نیز در منطقه عملیاتی اروند و عملیات فاو به شهادت رسید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 330624
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...