داخلی صفحه ایلام خبر
 
وجودش روشن به اطاعت حق بود
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
شهید "روشن عوضی" به خواندن نماز اول وقت بسیار اهمیت می داد و حتی در سخت ترین شرایط هم نماز را ترک نمی کرد. به دیگران هم توصیه می کرد اول اطاعت پروردگار بعد کار، او معتقد بود عبادت خداوند مایه برکت کار و تلاش می شود.
وجودش روشن به اطاعت حق بود
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهید روشن عوضی فرزند عزیزعلی نهم مهرماه 1343 در روستای خوشادول ملکشاهی دیده به جهان گشود، به علت کمبود امکانات تحصیلی در روستای محل زندگی نتوانست به مدرسه برود. در کار های کشاورزی و دامداری به پدر کمک می کرد .
 
بنده خالص
 وی از همان دوران نوجوانی نماز را به خوبی آموخته بود حتی اگر در سخت ترین شرایط هم قرار داشت نماز را ترک نمی کرد و به دیگران هم توصیه می کرد اول  اطاعت پروردگار بعد کار چرا که عبادت خداوند مایه برکت کار و تلاش ماست. بعد از ازدواج در سال 1360 از روستا به شهر ایلام مهاجرت کرد.
 
حضور در جبهه و شهادت در مهران
 در سال های ابتدای جنگ تحمیلی رژیم عراق علیه ایران جهت دفاع از وطن و مملکت خویش به ندای امام لبیک گفت و به عنوان بسیجی وارد جبهه مهران شد وی بارها در عمليات و درگيرهای بسياری با دشمن پيروز مندانه و فاتحانه بازمی گشت، سرانجام در هجدهم بهمن ماه 1361 در منطقه گره شیر مهران به شهادت نایل آمد. مزار شهید در جوار امامزاده علی صالح(ع) قرار دارد.از این شهید والامقام یک فرزند دختر به یادگار مانده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 330975