انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بنیاد و پژوهشگاه علوم انسانی
تاریخ انتشار : شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹
مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری مشترک مابین «معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران» و «پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی» بعدازظهر روز چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار شد.
انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بنیاد و پژوهشگاه علوم انسانی
 
 به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد در این مراسم بابیان این‌که این تفاهم‌نامه ارزشمند می‌تواند بخشی از بنیان نظری و پژوهشی فرایند تحقق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را محقق کند، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران ورای همه ابعاد و ساختار سازمانی و خدمات خود، روحی لطیف، زنده، جاری، پاینده و پویا در بستر شکل‌گیری دارد که بی‌شک نشان از اوج شکوفایی، بینش و آینده‌نگری حضرت امام خمینی (ره) است.
وی افزود: مجموعه‌ای از ساختارها که دارای مؤلفه‌های کاربردی از دانش است در برهه‌های زمانی خاص قابلیت عرضه، تبلور و مدیریت پیدا می‌کند و در حال حاضر نیازمند سازوکارهایی هستیم که از مجموع آن‌ها بتوانیم مؤلفه‌هایی را به‌عنوان فرمول‌های علمی نه در حد اطلاع از گذشته بلکه برای کشف مبانی برای تولید آینده و مواجهه با آن استخراج‌ کنیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد تاکید کرد: نیازمند اقدامات فوری پژوهشی و تحقیقی همه‌جانبه در این حوزه هستیم، روش‌های مختلفی در مکتوبات حوزه ایثار و شهادت آزموده شده و امروز باید از جمع‌آوری اطلاعات و آثار فراتر رفته و مجموعه داشته‌های خود را به‌صورت نظام‌مند به‌گونه‌ای فراوری کنیم که خروجی آن تبدیل به فرمول‌های پیش‌بینی پذیر برای تولید آینده شود.
وی خاطرنشان کرد: ۹ میلیون سند ارزشمند از شهدا در اختیار ما است، خاطرات شفاهی شهدا و ایثارگران گردآوری‌شده اما باید از انباشت اطلاعات به فرآوری آن برسیم که به‌صورت علمی «سرگذشت پژوهی شهدا» و «سیره نگاری شهدا» در این راستا است.
حجت‌الاسلام کاویانی راد ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در فرازی از سخنانشان درباره کیفیت جمع‌آوری آثار شهدا، بر تحقیقات پرسشگران درزمینهٔ «انگیزه والدین شهدا» از گسیل داشتن فرزندانشان به جبهه و «انگیزه شهدا» از این حرکت مقدس تاکید کرده‌اند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از اهتمام پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ورود به این عرصه مقدس و استراتژیک، خواستار استمرار و تداوم و عملیاتی نمودن تمامی بندهای تفاهم‌نامه شد.
گفتنی است در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه مشترک میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و پژوهشگاه علوم انسانی با حضور حجت‌الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، حسینعلی قبادی رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد امضا شد.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 330986
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...