داخلی صفحه ایلام خبر
 
با شهدا؛
شهید شیر محمد معافی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۹
شهید "شیرمحمد معافی" در وصیت نامه خود خطاب به خانواده چنین می نویسد:«گر خدا خواست و به آرزوی خود که شهادت است رسیدم از خانواده خود می خواهم در روز تشییع پیکرم، سربلند و با افتخار مرا بدرقه کنند چون شکوه و شرف انسان در شهادت است.»
شهید شیر محمد معافی
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهيد شير محمد معافی فرزند علی جان پنجم مهرماه ۱۳۴۴ در خانواده اي مذهبی و معتقد در روستای علی آباد عليا از توابع شهرستان چرداول ديده به جهان گشود.
تحصیلات ابتدايی و مقطع راهنمايی را در زادگاهش به اتمام رساند و سال ۱۳۶۴ دوران سربازی را در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذراند و با اتمام اين دوران جذب سبز پوشان سپاه پاسداران ناحيه ايلام شد.
با توجه به پشتكار و شجاعت خود قرار گاه رمضان را به عنوان محل خدمت انتخاب نمود و در اين قرارگاه با سبز پوشان ولايت مدار عاشقانه و آگاهانه بی نام و نشان جان فشانی نمود وحماسه های بزرگ خلق كرد.

بعد از جنگ در واحد مهندسی لشكر حضرت امير(ع) ادامه فعاليت داد و در طول سال های بعد از جنگ در پاكسازی ميادين مين و خنثی سازی آن ها  پرداخت و سرانجام در بیست و پنجم بهمن ماه ۱۳۹۰ در حین پاکسازی میادین مین در منطقه سومار به جمع همرزمانش پیوست.
مزار شهید در بهشت رضا شهر ایلام قرار دارد. از وی سه فرزند به یادگار مانده است.

متن وصیت نامه شهید شیرمحمد معافی خطاب به خانواده
اگر خدا خواست و به آرزوی خود که شهادت است رسیدم از خانواده خود می خواهم در روز تشییع پیکرم، سربلند و با افتخار مرابدرقه کنند چون شکوه و شرف انسان در شهادت است، در محل درب ورودی سپاه که دوره جوانی خود را در آنجا سپری کرده ام نماز مرا بخوانید و همه با هم از امام حسین (ع) یاد کنید، چرا که مکتب امام حسین(ع) چراغ روشنی جهت آزادگان و آزاد مردان است.

پشتیبانی از ولایت
از فرزندانم می خواهم با تمام وجود برای حفظ میهن اسلامی و حریم ولایت، محکم و استوار تلاش کنید و هیچ وقت از زیر عَلمِ ایشان خارج نشوید، چرا که پرچم ولایت، پرچم سرخ حسین (ع) و ادامه دهنده چراغ نجات بشریت است.


انتهای پیام/
کد مطلب: 331011