داخلی صفحه ایلام خبر
 
با شهدا؛
دلاور به واقع دلاور روستا بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱
شهید" دلاور صفری" با توجه به اینکه بسیار مهمان نواز و خوش رفتار بود هر وقت فرصتی پیش می آمد جوانان روستا را دور خود جمع می کرد و داستان زندگی امامان و پیامبران را که از بزرگترها شنیده بود برای آنها تعریف می کرد، او همچون اسمش شصیت دلاور و بزرگی داشت.
دلاور به واقع دلاور روستا بود
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهید دلاور صفری فرزند آزاد سوم خرداد  1329 در روستای عزیز آباد شهرستان مهران دیده به جهان گشود .وی که به دلیل فقر مالی و محرومیت منطقه موفق به انجام تحصیل نشده بود برای تأمین معاش خود و خانواده و پیشبرد امور زندگی به شغل دامداری روی آورد.
بعد از اتمام دوران مقدس سربازی که همزمان با ایام جنگ بود باز همان شغل دامداری را ادامه داد وی که در  منطقه مرزی می زیست سرانجام در هفتمین روز از بهمن ماه  1370 در منطقه عملیاتی چنگوله در حین چرای دام بر اثر برخورد با مین به جای مانده از جنگ تحمیلی به شهادت رسید.
مزار شهید در جوار مرقد امامزاده سید حسن(ع) شهرستان مهران قرار دارد.از این شهید گرانقدر شش فرزند به یادگار مانده است.
از خصوصیات برجسته اخلاقی شهید
وی یکی از معتمدین محل بود، بسیار مهمان نواز و خوش رفتار بود، در کمک کردن به دیگران همیشه پیش قدم بود، هر وقت فرصتی پیش می آمد جوانان روستا را دور خود جمع می کرد و داستان زندگی امامان و پیامبران که از بزرگترها شنیده  بود برای آنها تعریف می کرد، وی را دلاور خطاب می کردند، هم خود به نماز و مناجات اهمیت می داد و هم جوانان را در این راه تشویق می کرد چون دامداری می کرد خمس و زکاتش را سر وقت پرداخت می کرد.
در طول مدتی که در جبهه حضور داشت دلاورانه از وطن خویش دفاع  کرد شجاعت های وی زبانزد عام و خاص بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 331056