تشریح برنامه‌های بنیاد استان قزوین در مبارزه با ویروس کرونا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین برنامه‌های این نهاد را در مبارزه با ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع آن تشریح کرد.
تشریح برنامه‌های بنیاد استان قزوین در مبارزه با ویروس کرونا
 
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار استان به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: مهمترین راهکار مبارزه با این ویروس، پیشگیری است که با رعایت نکات بهداشتی محقق می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه بهترین راه عدم گسترش ویروس ماندن در خانه و دریافت خدمات از طریق روش‌های غیرحضوری است، افزود: همه مردم شهیدپرور قزوین به ویژه جامعه بزرگ ایثارگری باید با جدی گرفتن قرنطینه خانگی به دنبال قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باشند تا هر چه زودتر این ویروس در کشور ما به طور کامل از بین برود و مردم دوباره به زندگی عادی برگشته و به انجام امور روزمره خود بپردازند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به اینکه مسئولان بنیاد استان قزوین در مقابله با ویروس کرونا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌اند، گفت: تاکنون اقدامات مختلفی در مبارزه با این ویروس و حفظ و ارتقای سطح سلامت کارکنان و جامعه هدف انجام شده است.
حقایق‌پور ارتقای آگاهی عمومی و اطلاع‌رسانی به موقع و صحیح به عموم مردم به ویژه جامعه ایثارگران را در مبارزه با ویروس کرونا ضروری دانست و افزود: در این راستا اقدامات موثری انجام شده تا آمار مبتلایان به این ویروس و گسترش آن بین مردم کاهش یابد.
وی توزیع بسته‌های بهداشتی بین جانبازان را از جمله برنامه‌های بنیاد در مبارزه با ویروس یاد شده عنوان و بیان کرد: این بسته‌ها شامل ماسک، محلول ضدعفونی‌کننده و دستکش یکبار مصرف بوده و در اختیار جانبازانی که جزو گروه‌های پرخطر و بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا به شمار می‌آمدند، قرار گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین توزیع روزانه دستکش بین کارکنان بنیاد را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: این اقدام در پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا و عدم انتقال آن بین افراد موثر بوده است.
وی با اشاره به اینکه شیفتی شدن کارکنان یکی دیگر از برنامه‌های بنیاد استان قزوین است، افزود: اجرای این برنامه در پیشگیری از ابتلای کارمندان به ویروس فوق موثر بوده و سطح سلامت آنها را افزایش داده است.
حقایق‌پور با بیان اینکه گلزار شهدای قزوین و محیط اداری اعم از اتاق‌ها، سالن جلسات و آبدارخانه‌ بنیاد‌های استان و شهرستان‌ها با هماهنگی مسئولان مربوطه ضدعفونی و میکروب‌زدایی شده است، گفت: این اقدام نیز از دیگر برنامه‌های بنیاد بوده تا ویروس کرونا و زمینه گسترش آن در فضای اداری از بین برود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ارسال پیام‌های نکات آموزشی و بهداشتی از طریق پیام‌رسان به کارکنان را از برنامه‌های دیگر بنیاد برشمرد و افزود: همچنین این اداره کل با ارسال پیامک‌هایی حاوی دستورالعمل‌های بهداشتی به جانبازان شیمیایی و والدین شهدا مبنی بر عدم خروج از منزل و رعایت نکات بهداشتی؛ روش‌های غیرحضوری دریافت خدمات را برای آنان تشریح کرد.
وی لغو مراسم و برنامه‌های تجمعی را از دیگر اقدامات بنیاد در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: در ماه پایانی سال بسیاری از برنامه‌ها از جمله برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا به علت تجمعی بودن برگزار نشد.
حقایق‌پور با بین اینکه هر ساله مراسم تحویل سال نو با حضور بازماندگان شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای قزوین برگزار می‌شد، افزود: امسال این مراسم براساس تاکیدات مسئولان و متخصصان بهداشت و درمان مبنی بر پرهیز از برگزاری برنامه‌های فرهنگی با تجمع مردم در گلزار شهدای قزوین برگزار نخواهد شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 332676
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...