داخلی صفحه قزوین خبر
 
تعویض ۹۵۲ سنگ فرسوده مزار شهدا در قزوین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از تعویض ۹۵۲ سنگ فرسوده مزار شهدا در گلزار شهدای شهر قزوین و ساماندهی گلزارهای شهدا در روستاها و شهرهای استان قزوین خبر داد.
 
به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، در جلسه کارگروه ساماندهی گلزارهای شهدای بنیاد استان قزوین گفت: مرمت و بازسازی گلزارها با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار مسئولان بنیاد است و این مهم در سال جاری با همت و تلاش مضاعفی پیگیری و انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه همه سنگ مزار شهدای شهر قزوین یک بار ساماندهی شده است، افزود: امروز این سنگ‌ها به دلیل گذشت زمان دچار تخریب شدند و نیازمند بازسازی و مرمت هستند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه از یک هزار و ۷۹ مزار شهید در گلزار شهدای شهر قزوین، تعویض ۸۵۲ سنگ فرسوده مزار شهدا به اتمام رسیده است، گفت: از این آمار تعویض ۲۰۰ سنگ در سال ۹۸ انجام شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: اکنون تعویض یک‌صد سنگ فرسوده مزار شهدا در حال انجام است و به مرور زمان به اتمام خواهد رسید.
حقایق‌پور ادامه داد: براساس آمار یاد شده، تعویض یک‌صد و ۲۷ سنگ فرسوده مزار شهید باقی مانده که باید تلاش کنیم این اقدام ارزشمند به همت مسئولان استانی در سال جاری انجام شود و به پایان برسد.
وی با اشاره به اینکه رنگ‌آمیزی ۵۸۰ سنگ مزار شهید در گلزار شهدای شهر قزوین طی سال گذشته انجام شده است، گفت: این کار باید ادامه یابد و در مابقی سنگ‌های فرسوده تعویض شده انجام شود.
ساماندهی گلزارهای شهدا در روستاها و شهرها
این مقام مسئول به ساماندهی گلزارهای شهدا در روستاها و شهرها اشاره کرد و گفت: کارکنان بنیاد استان قزوین باید بازدید میدانی از این گلزارها داشته باشند و مشکلات را از جمله تعویض سنگ فرسوده شهدا احصا کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: با احصای مشکلات گلزارهای شهدا می‌توان برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را جهت رفع آن‌ها انجام داد.
کد مطلب: 334071