داخلی صفحه سمنان خبر
 
سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم گرامی داشته شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای اطلاع رسانی و تبلیغات استان سمنان با گرامی داشت 12 اردیبهشت سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری و روز معلم، این روز را به معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت تبریک گفت.
سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم گرامی داشته شد
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرشید فلاح در پیامی افزود: فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری (ره) و آغاز هفته معلم، یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای معلم در تفکر دینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم مقدس  مدرسه و فضای آسمانی تعلیم و تربیت زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.
در ادامه پیام دبیر شورای اطلاع رسانی و تبلیغات استان سمنان آمده است: تعالی، رشد و توسعه هر جامعه در گرو آموزش و پرورش صحیح است، آمیختن علم و عمل و آراستن تحصیل با فضایل اخلاقی و تهذیب میسر نیست مگر به همت استادان و معلمان دانشمند و از خود گذشته. شهید بزرگوار استاد مطهری نمونه کاملی از همه فضایل معلمی و استادی بود. وی کمر همت به پرورش نسلی بست که وارثان انقلابی عمیق و دامنه‌دار شدند. انقلابی که با نیروی قلم و عقیده به پیروزی رسید و با تکیه بر نیروی دانش و ایمان نسل پرورش یافته به دست معلمان راستین انقلاب همچون استاد مطهری و دکتر شریعتی مسیر پرافتخار خود را پیمود و در سایه ولایت، امروز الگویی برای کشورهای مستقل و مقتدر در جهان است.


در ادامه این پیام آمده است: بدون تردید استادان و معلمان  فرهیخته کشورمان در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به عنوان سال "جهش تولید" نام‌گذاری شده است بیش از گذشته طلیعه‌دار عرصه عزم، اراده، کار و تلاش خواهند بود 


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در پایان این پیام آورده است: اینجانب با ارج نهادن به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری، فرارسیدن هفته معلم را به همه معلمان و استادان فرهیخته و فرهنگ آفرین و به خصوص معلمان آموزشگاه های آزاد هنری تبریک گفته و توفیق روزافزون این عزیزان را از خداوند متعال خواستارم.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان |
 
کد مطلب: 335172