برگزاری مسابقه تفسیر قرآنی علوم ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از برگزاری مسابقه تفسیر قرآنی علوم از نگاه قرآن کریم ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر خبر داد.
 
به گزارش «ایثار»، عادل مهری با اعلام این خبر اظهار داشت: با عنایت به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در هامش نامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی در خصوص اجرای برنامه‌های تفسیر قرآن با این مضمون که «خداوند به جنابعالی توفیق عطا فرموده است و امیدوارم آن را افزایش دهد. حقیر باکار برای ترویج قرآن و تفسیر کاملاً موافقم» مرکز دانش‌پژوهان نیز احساس وظیفه کرده و این مسابقه را طراحی و برنامه‌ریزی کرده است.
وی در خصوص موضوع این مسابقه قرآنی گفت: بررسی مسائل علمی که در قرآن کریم مطرح‌شده و مقایسه آنها با اطلاعات و اندوخته‌های علمی در رشته‌های گوناگون، موضوع اصلی مسابقه تفسیر قرآنی علوم از نگاه قرآن کریم است.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به سؤالات این مسابقه تصریح کرد: «چه استدلالی برای انتخاب تفسیر ارائه‌شده دارید»، «چه نکات مثبت یا منفی از تفسیر ارائه‌شده با رشته تحصیلی خود دریافت کردید»، «چه نکات همسو و غیرهمسو بین اندوخته‌های علمی شما با مطالب برگرفته از تفسیر وجود دارد» و «تأمل در تفسیر قرآن چه کمکی برای ادامه تحصیل و انتخاب رشته شما می‌تواند داشته باشد» ازجمله سؤالات این مسابقه است.
مهری بابیان اینکه نفرات اول مبلغ ۲۰ میلیون ریال و نفرات دوم مبلغ ۱۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد، تأکید کرد: ارسال مشخصات فردی شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، نسبت ایثارگری، رشته و مقطع تحصیلی، آدرس، کد پستی، شماره همراه و عنوان نخبه یا نام تشکل ایثارگری الزامی است.
وی در خصوص شرایط و مقررات مسابقه تفسیر قرآنی نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر اظهار داشت: داوری مسابقات بین مقاطع تحصیلی (دکتری، فوق‌لیسانس، لیسانس و پایین‌تر) به‌صورت جداگانه انجام‌شده و از هر مقطع تحصیلی دو نفر به‌عنوان نفرات برگزیده اعلام می‌شود.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر افزود: آخرین‌مهلت ارسال آثار ۳۰ خردادماه ۱۳۹۹ است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق ایمیل mosabeghe.tafsir@gmail.com ارسال کنند.
گفتنی است علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مسابقه به سایت دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به آدرس www.mdpt.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 336008
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...