داخلی صفحه سمنان خبر
 
«۳+هشتصد» سرگذشت یک روحانی در دوران دفاع مقدس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲
کتاب " ۳+هشتصد" به قلم سیده فهیمه میرسیّد، سرگذشت پژوهی مرحوم حجت الاسلام سید جلال احمدپناهی از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.
«۳+هشتصد» سرگذشت یک روحانی در دوران دفاع مقدس
 
به گزارش نوید شاهد سمنان، کتاب"۳+هشتصد" به قلم سیده فهیمه میرسیّد، سرگذشت پژوهی مرحوم حجت الاسلام سید جلال احمدپناهی از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که به اهتمام اداره کل حفظ‌ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان نخستین بار در سال 1393 توسط نشر زمزم هدایت در 496 صفحه منتشر شده است.

در قسمتی از متن کتاب می خوانیم:«بعد از دو سه هفته کلاس ها سرو سامان می گیرند. توی حیاط با دوستانش ایستاده. خانم مقیمی، یکی از معلم های خانم با چادر می آید. سید جلال خوشحال می شود. او را می شناسد. کلاسش را دوست دارد ولی نرسیده به پله ها چادرش را می گیرد دستش. مجبور است. نباید معلم های حانم چادر بپوشند. 
سید جلال به دوستش می گوید:مامانای ما چطوری لباس می پوشن و اینا چطور! این یعنی بی حجابی. 
چند وقت است که خانم مقیمی حال و حوصله ندارد. تو دفتر مدرسه همه از مریضی اش حرف می زنند و گوش به گوش خبرش به بچه ها هم رسید. دوستش می گوید ساعت آخر بهت می گه انشا بخون تو هم انشاهات خوبه، بخون تا نره سراغ اسم ما.
زنگ آخر کلاس و توی راه به مریضی خانم مقیمی فکر می کند. چطور می شود یک غده توی سر آدم باشد؟ چه جوری دکترها آن را می آورند بیرون؟ حتی وقتی فردا صبح از خیابان خلوت کنار میدان ارگ می رود مدرسه به آن غده فکر می کند...»

 
کد مطلب: 336243