داخلی صفحه فارس خبر
 
انجام بیش از ۱۷ هزار تماس تلفنی با ایثارگران فارس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در دیدار با خبرنگاران استان از انجام بیش از ۱۷ هزار تماس تلفنی با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران درپی شیوع ویروس کرونا خبرداد و گفت : تاکید و تشویق ایثارگران به شرکت در غربالگری، یکی از اهداف این طرح بود.
 
به گزارش ایثار از فارس؛ رجبعلی راهی مدیرکل به همراه حجت الاسلام محمدجواد محمدی پور معاون تعاون و امور اجتماعی، سیدعلی محمدی معاون فرهنگی و آموزشی و دکتر مجتبی ادیب معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس امروز چهارشنبه ۳۱ خرداد با حضور در جمع خبرنگاران استان به تشریح برخی از اقدامات بنیاد استان درخصوص مقابله با ویروس کرونا پرداختند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این دیدار اظهار داشت: بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس در پی شیوع ویروس کرونا اقدام به تشکیل ستاد مقابله با این ویروس در استان کرد که این کمیته با حضور معاونین بهداشت و درمان و تعاون و امور اجتماعی و مراکز درمانی وابسته به بنیاد تشکیل شد.
رجبعلی راهی بیان کرد: استاندار فارس نیز در نخستین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در استان بر رسیدگی ویژه به امور درمانی جانبازان شیمیایی و صعب العلاج و خانواده های معظم شهدای دارای بیماری خاص تاکید و اعلام کرد: این موضوع باید در اولویت کاری برنامه های دانشگاه های علوم پزشکی و فرمانداری های استان قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و از آن جایی که برای دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران نمی توان به صورت حضوری اقدام کرد پس بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با انجام بیش از ۱۷ هزار تماس تلفنی با خانواده های شاهد و ایثارگر استان، علاوه بر احوال پرسی و اطلاع از وضعیت آن بزرگواران، در صورت بروز مشکل ، آن ها را به مراکز درمانی هدایت و نسبت به پیگیری امور درمان آن عزیزان اقدام کرده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تصریح کرد: بیش از هشت هزار و ۸۰۰ نفر از جانبازان شیمیایی و اعضای جامعه هدف بنیاد استان دارای بیماری زمینه ای هستند که این موارد را شناسایی کرده ایم و از دانشگاه های علوم پزشکی و بنیاد شهرستان ها نیز درخواست شد تا این عزیزان را در اولویت پیگیری و رسیدگی کار خود قراردهند.

راهی در ادامه از توزیع بیش از ۷۸ هزار جفت دستکش، ۳۴ هزار ماسک و چهار هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده در میان خانواده های شهدا و ایثارگران به خصوص افراد دارای بیماری های زمینه ای قلبی و تنفسی خبرداد.
وی همچنین گفت: دو میلیارد ۴۰۰ میلیون ریال برای کمک معیشت به موارد خاص اختصاص یافت که نیمی از این اعتبار مربوط به دوران شیوع بیماری کرونا است.

این مقام مسئول همچنین از اختصاص سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بن کارت کمک معیشت برای خانواده های شاهد و ایثارگر فاقد درآمد، برقراری کمک معیشت برای ۲۷۹ جانباز زیر ۲۵ درصد فاقد شغل و درآمد و دارای بیماری و برقراری کمک معیشت برای ۳۱ جانباز زیر ۲۵ درصد استان خبرداد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در ادامه با بیان اینکه بیش از ۱۶۷ هزار نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران تحت پوشش بیمه های اول یا تکمیلی بنیاد هستند، عنوان کرد: از این تعداد، ۵۵ هزار نفر بیمه اول و ۱۱۲ هزار نفر زیر پوشش بیمه تکمیلی هستند.

راهی همچنین به برگزاری ۱۴ جلسه كميسيون بدوي و حق پرستاري جانبازان، ۹ كميسيون تخصصي درصد جانبازان، ۱۵ كميسيون بدوي خانواده ماده ۲۲ و ۲۶ و دو كميسيون تخصصي حق پرستاري جانبازان در استان در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: در مجموع شش هزار و ۲۳۳ پرونده در این کمیسیون ها بررسی شد.
 
کد مطلب: 337016