داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
تا سه ماه آینده،
تمامی جانبازان زیر ۲۵ درصد هرمزگان حق معیشت دریافت می‌کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
بندرعباس- ایرنا- تمامی جانبازان زیر ۲۵ درصد فاقد شغل استان هرمزگان که تاکنون از هیچ جا حقوق دریافت نمی‌کردند ماهانه به میزان یک میلیون و ۸۰۰هزارتومان حق معیشت به آن‌ها پرداخت می‌شود.
 
کد خبر: 83795188 / ۱ خرداد ۱۳۹۹
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: همچنین اسفند سال ۹۸ حق معیشت ۶۱ جانباز زیر ۲۵ درصد برقرار شد.
عطا ناوکی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان داشت: یکی از دغدغه‌های اساسی که متاسفانه تاکنون تقریبا راکد مانده بود و به طور جدی مورد توجه قرار نمی‌گرفت مشکلات معیشتی جانبازان زیر ۲۵ درصد فاقد درآمد و شغل است.
وی خطاب به مدیران ادارات استان هرمزگان توصیه کرد: در پست‌های مدیریتی جایگاه و سهم جامعه ایثارگری در پست‌های مدیریتی این استان دیده شود.
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان یادآورشد: جامعه ایثارگری محرم این انقلاب هستند و اگر پست‌های کلیدی در اختیار این افراد نیز قرار بگیرند به دلیل نگاه جهادی و تفکر انقلابی آن‌ها شاهد موفقیت‌های بیشتری در استان خواهیم بود.
پرداخت خسارت ۳ میلیاردی به ایثارگران سیل‌زدگان
ناوکی از دیگر فعالیت‌های حوزه تعاون به موضوع حق پرستاری از والدین شهدا زمین‌گیر اشاره کرد و اظهارداشت: در پایان سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده برای۳۳۸ نفر از والدین و همسران شهدایی که نیاز به پرستار داشتند بین یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰هزارتومان حق پرستاری وازیر شد.
وی در خصوص سیل فروردین امسال به منازل جامعه ایثارگری استان نیز بیان داشت: در این خصوص نیز با بیمه کوثر قراداد داریم و ظرف دو هفته بعد اعتباری افزون بر ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به ۱۷۱ خانواده خسارت دیده پرداخت شد.
بدهی ۶۰ میلیارد ریالی به بیمه دی پرداخت شد
این مسوول در خصوص فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام در حوزه درمان نیز بیان داشت: با پیگیری‌های مستمر از سال گذشته و در چهارماه اخیر تمامی بدهی ۶۰ میلیارد ریالی بنیاد شهید هرمزگان به بیمه دی پرداخت شده و با تسویه این بدهی، قراردادها مجدد با بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها منعقد شده است.
ناوکی گفت: در دو هفته گذشته با تفاهم نامه‌ای که بین بیمه سلامت و بیمه دی انجام گرفت، تمامی هزینه‌های اتاق عمل برای جامعه ایثارگری توسط بیمه پرداخت و مشکلات قبلی برطرف می‌شود.
این مسوول در خصوص طرح پایش سلامت در روستا نیز گفت: از آنجایی‌که سلامت جامعه ایثارگری در راس همه امور بنیاد شهید قرار دارد و از طرفی تعداد قابل توجهی از والدین شهدا به دلیل کهولت سن زمین‌گیر شده‌اند، طرح پایش سلامت را با جدیت دنبال کرده‌ایم.
به گفته وی، به دلیل منعقد نشدن این طرح، خدمات به درستی انجام نمی‌شد و از هفته گذشته در همین راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تفام‌نامه آن نوشته شد و اجرای این دستورالعمل نیز به تمامی روسای بنیاد شهید در شهرستان‌ها ابلاغ شده است.
روند درمان جانبازان و والدین شهدا جدی بگیرید
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان توصیه کرد: روسا و مسوولان حوزه درمان بنیاد شهید در شهرستان‌ها باید روند درمان خانواده‌های شهدا و ایثارگران به ویژه والدین آن‌ها را بسیار جدی بگیرند، زیرا آن‌ها حق زیادی به گردن ما دارند.
ناوکی هم‌چنین به وضعیت کنونی شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه جانبازان و والدین شهدا اشاره کرد و بیان داشت: اهمیت این موضوع و پرهیز از مراجعه حضوری به بنیاد شهید با پیامک به تمامی جامعه ایثارگری اطلاع‌رسانی شده است.
وی اضافه کرد: برای همین منظور نیز در چندین نوبت لوازم بهداشتی مورد نیاز خانواده‌های ایثارگران شامل ژل، دستکش، ماسک و محلول ضدعفونی بین خانواده جانبازان ۷۰ درصد، ضایعه نخاعی و شیمیایی در منزل آن‌ها توزیع شد.
به گفته وی، خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه ایثارگری، آسیب ناشی از این بیماری در جامعه ایثارگری بسیار اندک بوده و در مجموع ۳ نفر در استان دچار شدند که بعد از بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.
حضور ۲۵۰ جانباز در کمیسیون‌های پزشکی
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان ادامه داد: برای ویزیت جانبازان ۷۰درصد که نیاز به خدمات‌رسانی در منزل دارند،  نیز با ۲ شرکت قرارداد بسته شده است که تمامی خدمات درمانی و تهیه لوازم بهداشتی جانبازان را انجام دهند.
ناوکی اظهارداشت: در این چهارماهه نیز کمیسیون پزشکی تعیین درصد و ارتقا درصد جانبازان استان که یکسالی برگزار نشده بود با شرکت ۲۵۰ نفر از جانبازان شرکت کردند و پرونده‌های آنها مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی مجموع صورت‌جلسه‌های مربوط به کمیسیون پزشکی در شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، حاجی‌آباد، رودان و میناب را ۲۳۸ مورد اعلام کرد که بیش‌ترین آن با ۱۶۴ مورد مربوط به بندرعباس بوده است.
مرکز توانبخشی ایثار نیمه اول امسال راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان در خصوص راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی و درمانی در استان نیز به راه‌اندازی مرکز توانبخشی "ایثار" اشاره و پیش‌بینی کرد: در شش ماهه امسال شاهد افتتاح این مرکز درمانی در استان خواهیم بود.
ناوکی ابرازداشت: عملیات ساختمانی این مرکز از سال ۹۲ شروع شده اما تنها استانی که این مرکز مهم درمانی در آن راه‌اندازی نشده استان هرمزگان است.
وی همچنین گفت: به زودی تجهیزات پزشکی شامل پروتزهای ارتوپدی، آنژیوپلاستی قلب جهت درمان ایثارگران استان تأمین می شود.
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان در این باره توضیح داد: قرارداد تامین تجهیزات پزشکی و توانبخشی اتاق عمل مربوط به انواع پروتزهای ارتوپدی، آنژیوپلاستی قلب در بیمارستان‌های خصوصی با بیمه‌ منعقد شد.
ناوکی افزود: بعد از انعقاد این قرارداد، دغدغه پرداخت هزینه درمانی از دوش ایثارگران برداشته می‌شود و به صورت مستقیم از طریق بیمه به بیمارستان پرداخت خواهد شد.
وی، ۸۱۹ مورد تماس تلفنی در ایام کرونا،۵۰۰ مورد دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، اجرای طرح کمک‌های مومنانه با مشارکت بنیاد مستضعفان در بخش احمدی حاجی‌آباد و اهدا سبد غذایی و کارت هدیه به ارزش۷۰۰هزارتومان، اهدا کارت هدیه ۵۰۰هزارتومانی ویژه جانبازان زیر ۲۵ درصد که حقوق نمی‌گیرند را بخش دیگری از فعالیت‌های انجام شده در دوران بیماری کرونا نام برد.
 

     
کد مطلب: 337228