داخلی صفحه بوشهر خبر
 
پیکر پاک ۵ شهید حادثه شناور کنارک بر روی دستان مردم قدرشناس بوشهر تشییع شد
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۹
پیکر پاک ۵ شهید حادثه شناور کنارک با حضور خانواده‌های معظم شهدا، نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار و فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در استان بوشهر و قشرهای مختلف مردم تشییع شد.
پیکر پاک ۵ شهید حادثه شناور کنارک بر روی دستان مردم قدرشناس بوشهر تشییع شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، پیکر ۵ شهید شناور کنارک وارد فرودگاه بوشهر شد و مورد استقبال، خانواده معظم شهدا، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر، استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح، و قشرهای مختلف مردم بوشهر قرار گرفت.
پیکر شهیدان «مهدی رازی»، «مصطفی پویانفر»، «رضا دهقانی»، «سید منصور موسوی نژاد» و «حسین سپهری اهرمی» به‌صورت خودرویی و با احترام نظامی از فرودگاه بوشهر برگزار شد.
این مراسم که با رعایت پروتکل بهداشتی و باشکوه خاصی برگزار شد پس از نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران و ادعای احترام به مقام شهدای والامقام، 5 شهید حادثه شناور کنارک به میدان صبحگاه هوای دریایی پایگاه دریایی ارتش بوشهر منتقل شدند.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جایگاه شهدا نزد ایزد منان را مورداشاره قرار داد و اظهار داشت: شهادت زیباترین و ارزشمندترین عروج انسان از دنیای مادی به آخرت است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر شهدا را میهمان خداوند متعال دانست و تصریح کرد: شهدا با شهادت برای خود عزت و برای مملکت اقتدار و برای خانواده‌هایشان افتخار می‌آفرینند.
وی بابیان اینکه شهدا زنده هستند گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید شهدا با شهادتشان نه‌تنها نمی‌میرند بلکه عمر آسمانی و الهی می‌گیرند و همیشه زنده و جاوید هستند.
امام‌جمعه بوشهر بابیان اینکه شهدا با خداوند معامله کرده‌اند افزود: کسانی که با خداوند متعال معامله می‌کنند پیروز هستند و شهدای والامقام در این عرصه همیشه اقتدار آفرینند.
آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: شهدا در عرصه‌های دفاع مقدس با جان‌فشانی و ایثار بی‌نظیر خود، درراه حفظ مملکت به مقام بلند شهادت نائل می‌شوند.
امام‌جمعه شهر بوشهر بابیان اینکه دین خدا با شهادت باقی است خاطرنشان کرد: شهدا برای کشور اقتدار آفرین هستند، امیدوارم ایران اسلامی با حضور پربرکت شهدا در مسیر اقتدار، عزت و افتخار حرکت کند.
قابل‌ذکر است 2 تن از شهدای یادشده در گلزار مطهر شهدای شهر بوشهر، یک شهید در روستای نظرآقا دشتستان، یک شهید در روستای چاه تلخ تنگستان و یک شهید در اهرم تنگستان تشییع و دفن شدند.انتهای پیام/
کد مطلب: 337316