داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
به همت فرهنگی بنیاد انجام شد
تشریح برنامه های گلزار شهدای بندرعباس در ماه مبارک رمضان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۹
به مناسبت ماه مبارک رمضان ادعیه مختص این ایام از صفحه رسمی گلزار شهدای بندرعباس به صورت زنده پخش شد.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، از ابتدا تا پایان ماه مبارک رمضان قرائت دعای کمیل در شب های جمعه، دعاهای مختص شب های قدر و مناجات خوانی از جمله برنامه هایی بود که با همکاری عبدالرضا یوسفی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان و روح الله احترامی مدیر گلزار شهدا از طریق شبکه های مجازی داخلی و اینستاگرام به آدرس golzarshohada_bnd برای علاقمندان پخش شد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان افزود: شهدا نیز سفارش ویژه ای در خصوص قرائت این دعاها کرده اند؛ از جمله شهید معظم اصغر قاسمی تیروری از شهدای سرافراز هرمزگان  که در وصیت نامه اش آمده: «برادرانم هر چه می توانید در مجالس دعا مثل دعاهای کمیل و دیگر دعاها شرکت فعال داشته باشید».
عبدالرضا یوسفی با اشاره به اینکه وظیفه هر ایرانی است در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همیشه و همه جا یاد شهدا را زنده نگه دارد، گفت: شهدا انسان های شجاعی بودند که از خون خود و زندگی مادی شان  دست کشیدند و برای دفاع از وطن، دین و اعتقادات خود، باارزش ترین سرمایه خویش که جانشان بود را نثار کردند.
این مقام مسئول ادامه داد: از آنجایی که فرهنگ ایثار و شهادت وجهه غالب آموزه های دین اسلام است و فطرت پاک مردم ایران بر اساس دستورات پاک اسلام و روحیه حق طلبانه است، بیان خاطرات دوران پر بار دفاع مقدس و یادآوری  ایثار و از خودگذشتگی شهدا سبب ترغیب و ارج نهادن مردم به فرهنگ ناب و ارزشمند شهادت در جامعه است.
وی ضمن اشاره به اینکه در ماه رمضان دعاهای ویژه این ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حداقل جمعیت در گلزار شهدای بندرعباس برگزار شد، افزود: هدف از اجرای مراسمات، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برقراری ارتباط معنوی با خداوند متعال بود که سبب ایجاد آرامش قلبی و درونی می شود.
گفتنی است؛ استان ‌هرمزگان بیش از یک هزار و 500 شهید، دو هزار و 861 جانباز و 341 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان

 
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، بندرعباس، گلزار شهدا، ماه رمضان، دعا، فضای مجازی، هرمزگان
کد مطلب: 337625