داخلی صفحه قزوین خبر
 
طی تماس تصویری،
مدیرکل بنیاد قزوین از جانبازان برتر مسابقات آنلاین دارت کشوری تجلیل کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین طی تماس تصویری از جانبازان برتر مسابقات آنلاین دارت کشوری و در نشستی از برگزارکنندگان این مسابقات در استان قزوین تجلیل کرد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در نشست با مسئولان برگزارکننده اولین دوره مسابقات آنلاین دارت جانبازان و معلولان از زحمات آنها تجلیل کرد.
در این نشست حقایق‌پور گفت: ورزش کردن در حفظ و ارتقای نشاط، شادابی، افزایش سطح سلامتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه جانبازان درد و رنج ناشی از مجروحیت را تحمل می‌کنند، افزود: این قشر معظم جامعه با ورزش می‌توانند دردهای خود را کمی تسکین دهند و از مبتلا شدن به برخی از بیماری‌ها در امان باشند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بیان کرد: انجام حرکات ورزشی در برنامه‌ روزانه‌ جانبازان اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا سلامتی جانبازان در گرو ورزش است و نیاز به ورزش و استمرار آن در جانبازان بیشتر از افراد سالم احساس می‌شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه باید امکانات ورزشی در اختیار جانبازان و معلولان قرار گیرد، افزود: هر چقدر در این حوزه سرمایه‌گذاری شود، هزینه‌هایی که در حوزه درمان انجام می‌شود کاهش می‌یابد و همین اهمیت توجه مسئولان را به حوزه ورزش دوچندان می‌کند.
حقایق‌پور به مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی شهید رجایی قزوین اشاره کرد و گفت: افتتاح این مجتمع امکانات ورزشی مناسبی را در اختیار جانبازان قرار خواهد داد که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: جانبازان با هدف رفع مشكلات درمانی، ‌روحی و روانی و بهبود وضعیت سلامتی از امکانات ورزشی مجتمع یاد شده استفاده خواهند کرد.
وی با اشاره به ویروس کرونا گفت: با توجه به پیشگیری از این ویروس، باید برگزاری برنامه‌های ورزشی با رویکرد خلاقانه و نوآورانه در فضای مجازی همانند مسابقات آنلاین دارت در دستور کار مسئولان باشد.
این مقام مسئول افزود: باید مسئولان ورزشی مربوطه در بنیاد از ظرفیت‌های مختلف ورزشی این نهاد و دیگر دستگاه‌های اجرایی بهره ببرند تا بتوانند مسابقات آنلاین را با کیفیت مطلوبتری بین جانبازان برگزار کنند.
در ادامه این نشست، حقایق‌پور با اهدای هدایایی از کامبیز دانش‌مایه رئیس کمیته دارت استان قزوین، زهرا حاجی‌قربانی به نمایندگی از داوران مسابقات آنلاین دارت و جانباز 65 درصد احمد فنودی به نمایندگی از شرکت‌کنندگان مسابقات آنلاین دارت تجلیل کرد.
همچنین در نشست فوق، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین طی تماس تصویری با جانباز 70 درصد محمود نورشرق در استان اصفهان (حائز مقام دوم مسابقات آنلاین دارت) و جانباز 70 درصد محمد فاتحی در استان کردستان (حائز مقام پنجم مشترک مسابقات آنلاین دارت) از تلاش‌های آنها در مسابقات آنلاین دارت تجلیل کرد.
گفتنی است: اولین دوره مسابقات دارت آنلاین جانبازان و معلولان کشوری به همت فدراسیون جانبازان و معلولان کشور و با همکاری بنیاد استان قزوین، کمیته جانبازان و معلولان انجمن دارت کشور و کمیته دارت استان قزوین در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار ‌شده است.
کد مطلب: 337796
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور