داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد استان قزوین:
انجام امور ترویجی، مهمترین رسالت‌ بنیاد است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۶
انجام امور ترویجی یکی از مهمترین رسالت‌های مسئولان بنیاد است که تحقق آن، کار یک یا دو دستگاه نیست بلکه باید همه مدیران با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند تا بتوانند به نتیجه مطلوب دست یابند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای معاونان بنیاد که با حضور فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: خیلی خوشحال هستیم که جنابعالی بعد از تشکیل اولین جلسه مجلس شورای اسلامی در بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین حضور یافتید و این حضور را به فال نیک می‌گیریم.
وی ضمن تبریک به محمدبیگی به عنوان نماینده منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم که منشا خیر و برکت در مجلس باشید و بسیاری از مشکلات مردم به ویژه جامعه ایثارگران با تصویب قوانین مطلوب نمایندگان مجلس برطرف گردد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بیان کرد: استان قزوین دو هزار و 908 شهید، 7 هزار و 257 جانباز و 665 آزاده دارد که این آمار 1.2 درصد جمعیت ایثارگری کشور را تشکیل می‌دهد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه بنیاد استان قزوین بیش از 43 هزار ایثارگر را تحت پوشش خود دارد، گفت: مسئولان بنیاد خدمات حمایتی و خدماتی را به این عزیزان ارایه می‌دهند هر چند که در برابر رشادت‌های و ایثارگری‌های آنها بسیار ناچیز است.
امور ترویجی، مهمترین رسالت‌ بنیاد است
وی با بیان اینکه انجام امور ترویجی یکی از مهمترین رسالت‌های مسئولان بنیاد است، گفت: تحقق این مهم، کار یک یا دو دستگاه نیست بلکه باید همه مدیران با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند تا بتوانند به نتیجه مطلوب دست یابند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: عدم هماهنگی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و کمبود اعتبارات از مهمترین چالش‌های ما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و باید در جهت رفع آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در استان قزوین تشکیل شده است، بیان کرد: این شورا فرصت مغتنمی به منظور نهادینه کردن این فرهنگ در سطح جامعه است و باید مسئولان استانی از ظرفیت‌های آن استفاده بهینه کنند.
باید کیفیت خدمات به ایثارگران ارتقا یابد
وی با بیان اینکه مدیون خون شهدا و مجاهدت‌های جانبازان در هشت سال دفاع مقدس هستیم، گفت: همه مسئولان باید در خدمت‌رسانی به این عزیزان اهتمام ویژه داشته باشند تا مشکلات آنها را برطرف کنند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه تنوع خدمت به جامعه ایثارگران در بنیاد زیاد است، افزود: ارایه این خدمات نیازمند اعتبارات مطلوب است تا بتوان با کیفیت خوبی به این عزیزان ارایه شود که تحقق این مهم با همت نمایندگان در مجلس میسر خواهد شد.
حقایق‌پور به مشکلات ایثارگران در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: باید با اتخاذ راهکارهای قانونی در جهت رفع این مشکل اقدامات لازم صورت گیرد تا این قشر با کمترین مشکل خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.
نگاه بخشی مسئولان از مشکلات بنیاد است
وی با بیان اینکه نگاه و نگرش بخشی مسئولان بنیاد از دیگر مشکلات ماست، افزود: برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی فکر می‌کنند که رفع مشکلات ایثارگران فقط وظیفه بنیاد است در حالی که این چنین نیست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بیان کرد: شهدا و جانبازان به خاطر آرامش و امنیت همه ما در جبهه‌ها حضور یافتند به همین دلیل انحصاری کردن خدمات‌دهی به این عزیزان بر عهده یک سازمان درست نیست.
این مقام مسئول ابراز کرد: همه مسئولان موظف هستند که خدمات مورد نیاز ایثارگران را در شان‌ و مقام آنها به این عزیزان ارایه دهند.
عدم اجرای 100 درصدی قوانین ایثارگری از مهمترین مشکلات ایثارگران است
وی گفت: قوانین ایثارگری خوبی در مجلس به تصویب رسیده که اگر همین قوانین اجرا شوند بسیاری از مشکلات جامعه ایثارگران برطرف خواهد شد.
حقایق‌پور با بیان اینکه عدم اجرای 100 درصدی قوانین ایثارگری از مهمترین مشکلات جامعه هدف بنیاد است، افزود: نمایندگان مجلس با اصلاح این قوانین می‌توانند بسیاری از مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگران را برطرف کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به اشتغال ایثارگران اشاره کرد و گفت: ظرفیت استخدامی این عزیزان در دستگاه‌های اجرایی 25 درصد با آیتم بدون بومی است که همین موجب شده ایثارگرانی از استان‌های دیگر وارد قزوین شوند.
وی افزود: باید در جذب ایثارگران آیتمی به نام بومی اضافه شود تا فقط ایثارگران قزوین جذب دستگاه‌های این استان شود و مشکلات اشتغال این قشر تا حد قابل قبولی برطرف گردد.
اجرای طرح سپاس در دستور کار مسئولان باشد
این مقام مسئول به طرح سپاس دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح باید در دستور کار همه مسئولان باشد تا ضمن سرکشی و دلجویی از این قشر در جهت رفع مشکلات آنها اقدام کنند.
وی در ادامه خواستار حمایت‌های جدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در رفع مشکلات مختلف جامعه ایثارگران، تامین اعتبار جهت پرداخت شهریه دانشجویان ایثارگر به دانشگاه‌ها و همچنین افزایش اعتبارات برنامه‌های ترویجی و فرهنگی شد.
گفتنی است: در این جلسه، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و فرزندان شهدا ضمن بیان مطالبی پیرامون ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگران و انجام برنامه‌های ترویجی بر اجرای آنها تاکید کردند.
کد مطلب: 338020
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور