داخلی صفحه قزوین خبر
 
تحقق فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند پیگیری و اهتمام مدیران است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۸
قزوین – ایرنا - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فضای بسیاری برای کار و فعالیت وجود دارد و می‌توان بسیاری از امور را با حداقل بودجه و با پیگیری و اهتمام مدیران اجرایی کرد.
 
قزوین – ایرنا - فاطمه محمدبیگی روز شنبه در دیدار با غلامرضا حقایق پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، افزود: بارها شاهد گلایه به حق خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران از نوع برخورد و نحوه رسیدگی به مشکلات و دغدغه‌های آنها در دستگاه‌های اجرایی استان بوده‌ام که این روند رسیدگی شایسته این عزیزان نیست.
وی افزود: با وجود تلاش‌های صورت گرفته در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، اجرا نشدن صحیح قوانین ایثارگری را در دستگاه‌های دولتی شاهد هستیم و متاسفانه طی این سال‌ها در عرصه رسیدگی به مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران حق مطلب ادا نشده‌ است و باید در این زمینه بیشتر پاسخگو باشیم.
این نماینده گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و خانواده‌های شهدا نیز ولی نعمت مردم به شمار می‌روند و باید حق آنها جامع‌تر و کامل‌تر ادا شود.
وی اضافه کرد: در روند رسیدگی به مشکلات خانواده شهدا باید دقت شود که کمترین بی‌توجهی و بی‌مهری به والدین و همسران و خانواده شهدا در مراجعات صورت نگیرد و باید با تکریم و حسن برخورد با خانواده معظم شهدا برخورد شود.
این نماینده افزود: خانواده‌های شهدا و ایثارگران مطالباتی در مباحث مختلف مانند دریافت خدمات درمانی دارند و همچنین طی دو سال گذشته مبالغ در نظر گرفته شده برای این ردیف بودجه‌ای کاهش چشمگیری یافته که باید اقدامات لازم جهت افزایش آن صورت گیرد.
این نماینده گفت: راه‌اندازی برنامه زیارت مجازی مزار سه هزار شهید استان قزوین ضروری است تا علاقه‌مندان با استفاده از این برنامه بتوانند ضمن زیارت، ارتباط قلبی با این عزیزان برقرار کنند.
حقایق‌پور مدیرکل و معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین نیز در ادامه به تشریح مسائل و مشکلات جامعه ایثارگران پرداختند.
کد مطلب: 338041
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور