داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین:
سالانه ۲۰ میلیارد برای تردد معلولان و جانبازان به اتوبوسرانی اختصاص می‌باید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۳
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین گفت: سالانه ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تردد جانبازان و خانواده معظم شهدا و معلولان در ناوگان حمل و نقل شهری قزوین اختصاص می یابد.
 
به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدحسین ایرانخواه با اعلام این خبر افزود: این سازمان در راستای ارتقای خدمات و تأمین رفاه جانبازان و افراد دارای معلولیت، استفاده از اتوبوس شهری را برای این قشر رایگان کرده است.
وی تصریح کرد: این اعتبار برای اولین بار سال گذشته برای تردد خانواده شهدا و جانبازان در نظر گرفته شد که امسال نیز با توجه ویژه اعضای شورای شهر قزوین دوباره در بودجه شهرداری به منظور رفاه و آسایش بیشتر خانواده ایثارگران تمدید شد.
ایرانخواه با اشاره به اینکه ناوگان اتوبوس‌رانی قزوین جزو شهرهای برتر کشور در راستای حمایت از افراد سالمند، جانبازان و معلولان است، ادامه داد: برای  این منظور کارت رایگان ویژه معلولان و جانبازان بالای بیست ‌و پنج درصد و خانواده شهدا صادر شده است.
این مسئول تاکید کرد: ایثارگران و جانبازان واجد شرایط که تاکنون موفق به دریافت کارت‌های خود نشده اند  باید به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قزوین مراجعه کنند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین اضافه کرد: هم اکنون ۲ دستگاه بنز مخصوص تردد جانبازان و معلولان قطع نخاعی در شهر فعال است که در صورت تخصیص اعتبار ۲ دستگاه دیگر به ناوگان حمل و نقل شهری به همین منظور برای سهولت تردد افراد قطع نخاعی و ویلچری اضافه خواهد شد.
شهرداری قزوین دارای ۲۲۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی در ۲۴ خط به شهروندان خدمات ارایه می‌دهد.
کد مطلب: 338044
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور