داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد استان قزوین:
شهید ابوترابی منجی آزادگان در دوران اسارت بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
سید آزادگان، شهید حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد منجی آزادگان در دوران اسارت بود.
 
غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در گفتگو با خبرنگار ایثار واحد قزوین، با اشاره به سالروز شهادت حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد، گفت: بیست سال پیش در چنین روزی، این شهید گرانقدر و پدر بزرگوارشان در راه زیارت بارگاه امام رضا(ع) به لقاءالله پیوستند که فقدانشان برای همه ملت ایران بسیار دردآور و جانگداز بود.
وی با بیان اینکه شهید ابوترابی‌فرد یکی از نعمت‌های بزرگ جمهوری اسلامی بود، افزود: عمر این پدر و پسر كه از افتخارات مردم قزوین به شمار می‌روند، سراسر خیر و برکت بود که در تاریخ استان قزوین ثبت و ضبط شده است.
حقایق‌پور، شهید ابوترابی‌فرد را نمونه‌ای از عالِم واقعی اسلام برشمرد و گفت: این شهید گرانقدر هر جا که برای اسلام احساس خطر کرد، حضور داشت، به طوری که پس از سال‌ها مبارزه با نظام شاهنشاهی، در صحنه‌ جنگ تحمیلی نیز حاضر شد و زمان زیادی از عمر خود را در دوران اسارت رژیم بعث گذارند.
این مقام مسئول وجود شهید ابوترابی در دوران اسارت را عامل آرامش دل‌های آزادگان دانست و افزود: وجود این شهید بزرگوار در اردوگاه‌های عراق یک وجود ارزشمند بود چرا که اگر دوراندیشی و بینش عمیق ایشان نبود، قطعا بسیاری از آزادگان عزیز ما به شهادت می‌رسیدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، سید آزادگان، شهید ابوترابی‌فرد را منجی آزادگان در دوران اسارت عنوان کرد و گفت: اخلاق و رفتار این سید عزیز در طول ده سال اسارت، نه تنها باعث قوت قلب و افزایش روحیه مقاومت آزادگان بود، بلکه با تكیه بر ایمان قوی توانست دشمن را مغلوب و آنان را وادار به تعظیم کند.
حقایق‌پور افزود: این شهید گرانقدر پس از آزادی‌ و بازگشت به میهن، با شعار «پاک باش و خدمتگزار»، ده سال دیگر نیز در سنگر مجلس شورای اسلامی و ستاد امور آزادگان، مشغول ارایه‌ خدمات ارزشمند به نظام جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای پیشرفت ارزش‌های دینی شد.
وی با بیان اینکه باید به زوایای مختلف شخصیتی شهید ابوترابی‌فرد بیشتر پرداخته شود، گفت: تبیین شخصیت بزرگ سردار آزادگان به آحاد جامعه به ویژه نسل امروز، اجرای برنامه‌های باکیفیت ترویجی را می‌طلبد که این مهم باید بیشتر مورد توجه مسئولان دستگاه‌ها فرهنگی استان قزوین قرار بگیرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه راه شهید ابوترابی‌فرد زنده است، افزود: ایشان در طول حیات پر خیر و برکتش به تکلیف خود عمل کرده و امروز نیز وظیفه ماست که راه‌ این شهید گرانقدر را پاس بداریم و با ادامه دادن راهش به وظیفه انقلابی خود عمل کنیم.
کد مطلب: 338233
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور