مددکاران اجتماعی نقش مهمی در آموزش خانواده دارند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان گفت: مددکاران اجتماعی بنیاد می توانند با همفکری دربارۀ موضوعات حساس، به ویژه آموزش خانواده تأثیرگذار باشند.
مددکاران اجتماعی نقش مهمی در آموزش خانواده دارند
 
به گزارش «ایثار»، عطا ناوکی در نشست هم اندیشی و تجلیل از مددکاران اجتماعی بنیاد اظهار کرد: با توجه به اینکه خانواده رکن اساسی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، مددکاران و مشاوران باید ابتدا آموزش های لازم را به خانواده ها ارائه دهند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان افزود: مددکاران علاوه بر تخصص، علم، صبر، هنر، مهارت و هدفی که دارند، باید در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی با مشارکت و تعامل نهادهای مرتبط حرکت کنند.
ناوکی ادامه داد: از تجارب معتمدین معین یا به عبارت دیگر ایثارگران داوطلبی که با این مجموعه همکاری دارند، می توان در شناسایی و انتقال مشکلات جامعه ایثارگری کمک گرفت.
مدیر کل بنیاد هرمزگان یکی از عوامل مهم در کاهش آسیب های اجتماعی را عملکرد خوب کارشناسان مددکاری و مرکز مشاوره دانست و عنوان کرد: هر چند برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا باید نسبت به گذشته بیشتر از طریق تماس تلفنی و فضای مجازی با ایثارگران ارتباط برقرار کرد، اما امیدوارم این تغییرات سبب نادیده گرفتن کیفیت فعالیت ها نشود.
وی با تأکید بر اینکه خانواده سالم، گام مهمی در داشتن جامعه‌ای سالم است، گفت: مشاوران و مددکاران اجتماعی این نهاد با همفکری و هم اندیشی دربارۀ موضوعات حساس، به ویژه آموزش خانواده نقش ظریف و قابل توجهی در اصول تربیتی دارند.
گفتنی است؛ پایان این جلسه از مددکاران اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان تقدیر و تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 338342
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور