داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد استان قزوین:
شهدا تربیت یافته مکتب امام خمینی(س) بودند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
مدیرکل بنیاد استان قزوین شهدا را تربیت یافته مکتب امام خمینی(س) دانست و گفت: هدایت‌های معنوی و رهبری خردمندانه ایشان قبل و پس از انقلاب، تاثیر عمیقی بر جوانان کشور ما گذاشت به طوری که آنها با سرلوحه قراردادن درس ایثار و شهادت، در دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از آن، در تمامی صحنه‌ها حضوری چشمگیر داشتند.
 
غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به مناسبت گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(س) در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار واحد قزوین، گفت: پس از گذشت 31 سال از رحلت این امام بزرگوار، یاد ایشان در میان ملت‌های مسلمان جهان زنده‌تر از گذشته است، که این نشان از نفوذ شخصیت امام در بین مسلمانان حتی پس از ارتحالشان دارد.
وی 14 خرداد را مظهر دلبستگی مسلمانان به امام خمینی(س) عنوان کرد و افزود: امام راحل در طول حیات پر برکت خود در برابر زورگویان و مستکبران ایستاد تا ما امروز به تاسی از این امام عظیم‌الشان، شاهد ایثار و مقاومت مردم مسلمان کشورهای منطقه و جهانی شدن حرکت ضداستکباری ایشان باشیم.
حقایق‌پور شهدا را تربیت یافته مکتب امام خمینی(س) دانست و گفت: هدایت‌های معنوی و رهبری خردمندانه ایشان قبل و پس از انقلاب، تاثیر عمیقی بر جوانان کشور ما گذاشت به طوری که آنها با سرلوحه قراردادن درس ایثار و شهادت، در دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از آن، در تمامی صحنه‌ها حضوری چشمگیر داشتند.
این مقام مسئول احیای اسلام را بزرگترین اقدام امام برشمرد و افزود: بیش از دو قرن کشورهای استعماری سعی در نابودی اسلام داشتند و برای این هدف هزینه‌های زیادی را متقبل شدند، اما امام خمینی(س) با احیای دوباره اسلام، این دین هدایتگر را به صحنه‌ی زندگی انسان‌ها و صحنه‌ی سیاسی جهان بازگرداند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بازخوانی مبانی و اصول امام خمینی(س) را ضروری دانست و گفت: دشمنان کشور درصدد هستند تا با تحریف شخصیت عظیم و بی‌نظیر امام راحل که در طول تاریخ پس از انبیا و اولیا، به ندرت نمونه آن یافت می‌شود، باعث گمراهی مردم و بازگشت نظام استکباری شوند.
وی افزود: باید هوشیار باشیم و بدانیم اگر از راه امام خارج شده و یاد او را به فراموشی بسپاریم، در زمان بسیار اندک مضرات آن را خواهیم دید و شاید این ضررها هرگز قابل جبران نباشد.
حقایق‌پور تنها راه نجات کشور را راه امام دانست و گفت: راه امام خمینی(س) باور به خدا، مردم و خود بود، که باید با قدرت و همبستگی، راه افتخار و عزتی که این مرد بزرگ به ما نشان داد را طی کنیم و با توکل به خداوند به دل آرام و قلب مطمئنی که ایشان به آن رسید، دست یابیم.
این مقام مسئول افزود: اگرچه رحلت آن عالم فرزانه ثلمه‌ای بزرگ برای کشور و تمام مردم آزادی‌خواه جهان بود اما به یمن انتخاب شایسته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) به رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ارزش‌ها و آرمان‌های والای امام خمینی(س) به قوت خود باقی مانده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به سالروز قیام تاریخی 15 خرداد، گفت: مسئله‌ی پانزده خرداد، مسئله‌ی مهم و تاریخی است، این روز پیوند میان ملت ایران با روحانیت که مظهر و نماد آن، حضرت امام(س) بود، را نشان داد و به نقطه عطفی در سیر تحولات سیاسی و اجتماعی ایران تبدیل شد.
وی در پایان گفت: تحقق نظام مقدس جمهوری اسلامی ثمره قیام 15 خرداد است که جا دارد همزمان با این رویداد تاریخی، یاد و خاطره شهدای این روز را گرامی داشته و بر ادامه دادن راه آنها تاکید کنیم.
کد مطلب: 338353
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور