داخلی صفحه کردستان خبر
 
یادی از شهید احمدپور؛ همرزم دکتر چمران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
شهید احمدپور همراه و همگام با دکتر چمران، با ضد انقلاب مبارزه و در امر وظایف محوله نقش مهمی ایفا کرد.
یادی از شهید احمدپور؛ همرزم دکتر چمران
 
به گزارش ایثار واحد کردستان، شهید مجید احمدپور روز دوم اردیبهشت ماه سال 1324 در روستای آرمرده از توابع شهرستان بانه در خانواده ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود.

کودکی
مجید دوران کودکی را در آغوش گرم خانواده و محیط پاک و بی‌آلایش روستا سپری کرد و به دلیل نبود امکانات تحصیل در روستا از تحصیل محروم ماند و به کار دامداری و کشاورزی پرداخت.

خصوصیات اخلاقی
وی احترام به والدین و اعضای خانواده و اهالی روستا را سرلوحه اخلاق می‌دانست و صبر، شکیبایی و قناعت را پیشه کرد و زندگی روزمره را پشت سر می‌گذاشت.
مجید از دوران کودکی علاقه وافری به فرایض دینی داشت و به واسطه صدای دلنشین در همان دوران موذن مسجد به حساب می‌آمد.

ازدواج
وی با رسیدن به سن هیجده سالگی به خدمت مقدس سربازی رفت، بعد از اتمام خدمت در روستای (آرمرده) ازدواج کرد و پس از مدتی به شهرستان بانه نقل مکان نمود.

شروع فعالیت های نظامی
در سال ۱۳۵۹ به صف مجاهدان گردان ضربت پیشمرگه های مسلمان کورد پیوست و در این راستا برای خدمت به ملت و میهنش مجاهدت های بسیاری از خود نشان داد.
مجید همواره گوش به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام راحل (ره) بود و برای مباره با ظلم و ستم سر از پای نمی‌شناخت، دوستان و آشنایان را به استقامت و مبارزه در برابر ظلم تشویق می کرد.
وی از مجاهدانی بود که همراه و همگام با شهیدان دکتر چمران، قاسم نصرالهی و ... با ضد انقلاب مبارزه و در امر وظایف محوله و پاکسازی شهرهای بانه، سقز و سردشت نقش مهمی ایفا کرد.
مجید از هیچ فعالیت و تلاشی در خصوص پاسداری از اسلام و انقلاب دریغ نورزید و بارها به عنوان فرمانده نظامی در خط مقدم جبهه جنگ تحمیلی بالاخص درگیری های مناطق سوق الجیشی روستاهای ساوان، تاژان، صدبار و كوه سرخ که نقطه صفر مرزی ایران و عراق در غرب شهرستان بانه است، ایفای نقش کرد.
در جبهه مبارزه با ضدانقلاب در روستای (تاژان) و (دونس) از توابع بخش (الوت) که فرماندهی تیم 60 نفره را بر عهده داشت به وسیله (آرپی جی) ضد انقلاب مجروح شد.

شهادت
مجید بارها در کمین ضد انقلاب و مورد تهدید و تعقیب آنان قرار گرفت ولی هرگز تسلیم خواسته آنان نشد و روز به روز در راهی که انتخاب کرده بود عاشقانه تر و با صلابت‌تر پیش می‌رفت تا اینکه روز پانزدهم خرداد ماه سال 1363 مصادف با ماه مبارک رمضان، همراه با مردم بانه برای شرکت در راهپیمایی و بزرگداشت پانزدهم خرداد 1342 به خیابان آمده بود، بر اثر بمباران هوایی رژیم بعث عراق به شهادت رسید.
کلمات کليدی: وصیت نامه شهدا
کد مطلب: 338548