داخلی صفحه کردستان خبر
 
گذری بر زندگی شهید برازی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳
حسین برازی با علاقه‌‎ای که در خدمت به مردم و انقلاب اسلامی داشت، برای نابودی دشمنان این مرز تلاش کرد و حضور او در اکثر درگیری‌ها گواه این ادعاست.
گذری بر زندگی شهید برازی
 
به گزارش ایثار واحد کردستان؛ شهید حسین برازی دومین روز آبان ماه سال 1321 در خانواده‌ای متدین و کشاورز در روستای کپک از توابع شهرستان دیواندره به دنیا آمد.

کودکی
بعد از اتمام دوران کودکی و با رسیدن به سن شش سالگی راهی مدرسه شد. اما دیری نگذشت که حسین به علت نبود امکانات آموزشی از ادامه تحصیل باز ماند و در همان دوران کودکی دوشا دوش دیگر اعضای خانواده به کار و فعالیت کشاورزی و دامپروری پرداخت.

ازدواج
وی با اتمام خدمت سربازی پیمان متبرک ازدواج را منعقد ساخت که ثمره این پیوند چهار فرزند است.

آغاز فعالیت نظامی
حسین بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل سپاه پاسداران به صف مجاهدان سبز پوش پیوست و قاطع و مصمم با عوامل ضدانقلاب، همانهایی که در خیال واهیشان در صدد براندازی نظام پر برکت انقلاب اسلامی بودند، به مبارزه پرداخت.
وی با علاقه‎ای که به خدمت به مردم و انقلاب اسلامی داشت برای نابودی دشمنان این مرز بوم آرام و قرار نداشت و حضور او در اکثر درگیری ها گواه این ادعاست.

شهادت
حسین، این پیشمرگ سلحشور پس از رشادت‌های فراوان، سرانجام در سی و یکمین روز خردادماه سال 1372 در حال تعقیب ضد انقلاب در روستای گلانه از توابع شهرستان دیواندره به علت سقوط از کوه به شهادت رسید.
کلمات کليدی: وصیت نامه شهدا
کد مطلب: 339055