داخلی صفحه کردستان خبر
 
شهدا مسیر سعادت اخروی و سربلندی دنیوی را انتخاب کردند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه مقام و جایگاه شهدا را ابتدا باید در کلام خداوند متعال در سوره نساء جستجو و تحقیق کرد، گفت: آنها مسیر سعادت اخروی و سربلندی دنیوی را برگزیدند.
شهدا مسیر سعادت اخروی و سربلندی دنیوی را انتخاب کردند
 
به گزارش ایثار واحد کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا از بیجار، حجت الاسلام علی جعفرنژاد عصر چهارشنبه در آیین گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهدای رمضان، بویژه شهید جعفر نظام‌پور که در بیجار برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد داریم خداوند متعال بهترین پاداش و روزی خود را به شهدا می‌دهد زیرا مقام شهید، مقام دوستی و همنشینی با پیامران الهی و ائمه اطهار (ع) است.
وی با بیان اینکه مرگ، وعده حق خداوند برای همه زمینی هاست ولی شهادت تنها نصیب کسانی خواهد شد که با خداوند تجارت کردند، افزود: وعده حق همراه با ضمانت الهی، در هیچ کجای جهان یافت نخواهد شد و خوش به حال کسی که بهترین و برترین معامله را با معبود خویش به نتیجه برساند.
حجت الاسلام جعفرنژاد با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم یادواره شهدا در قالب آبروی محله اضافه کرد: در چنین روزهایی که ویروس کرونا موجب شده افراد برای از دست دادن عزیزانشان نتوانند مراسم برگزار کنند، حضور در مجلس گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، برکت و تبرک دارد.
وی با بیان اینکه حضور و نشستن در مراسم گرامیداشت مقام شهدا به معنای تایید راه و تجدید عهد و پیمان با ایشان است تا این چراغ هدایت هیچگاه خاموش نشود، یادآور شد: شهدای گرانقدر اسلام، چراغ راه و مسیر سعادت بشریت و انسانیت برای تحقق جامعه اسلامی هستند.
مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: در همین موضوع کرونا، جهان غرب فقط به فکر زنده ماندن خود بود اما در جمهوری اسلامی ایران، هر فرد، دغدغه خدمت رسانی و کمک مومنانه به همسایگان خود را داشت.
حجت‌الاسلام جعفرنژاد تاکید کرد: معنای بزرگ برگزاری مراسم یادواره شهدا، تجدید عهد و پیمان مردم با انقلاب اسلامی و اعلام برائت از دشمنان نظام است.
وی با اشاره به مقام عظیم شهید و واژه شهادت در اسلام گفت: اگر در مقابل هجمه دشمن برای کمرنگ کردن واژه شهادت در زندگی اقدامی به جا و به موقع نداشته باشیم، فردای قیامت مدیون خون مطهر شهدا هستیم.
مراسم چهلمین روز شهدای رمضان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب یادواره شهدا آبروی محله در منطقه تازه آباد بیجار با حضور خانواده معظم شهدا،  خانواده شهید مجید قربانخانی اولین شهید مدافع حرم شهرستان بیجار، بسیجیان و اقشار مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.
سرهنگ پاسدار شکیبا سلیمی در یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان به همراه ۲ نفر از رزمندگان غیور اسلام جعفر نظام‌پور و محمد شکری پس از درگیری و به درک واصل نمودن تعدادی از عناصر ضد انقلاب در منطقه عمومی دیواندره، شهد شیرین شهادت را با زبان روزه نوشیدند.
شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار با تقدیم ۴۵۰ شهید در دوران هشت سال دفاع مقدس، در شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
کلمات کليدی: شهدای رمضان، دیواندره، کردستان
کد مطلب: 339185