داخلی صفحه قم خبر
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
ساخت سریال شهید زین الدین ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
شهردار قم با اشاره به پروژه باغ‌ موزه دفاع مقدس شهر قم، اظهار کرد: این پروژه باید یکی از نمادها و شاخص‌های شهر قم باشد و تمام عناوین و بخش‌های آن از محوطه گرفته تا داخل آن به بهترین شکل اجرا شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در گفت و گو با ایرنا با اشاره به در دست تولید بودن سریال شهید زین‌الدین گفت: ساخت این سریال به ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
 
حسینی کاشانی در حاشیه جلسه شورای فرهنگ عمومی که روز چهارشنبه 21 خردادماه در پژوهشکده علامه طباطبایی آستان مقدسه حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از موضوع‌های مطرح شده در این جلسه برگزاری کنگره ملی شهدای قم و بویژه تولید سریال شهید زین‌الدین به عنوان یکی از برنامه‌های آن بود.
 
همچنین با بیان اینکه در این جلسه برای جذب کمک‌های دستگاه‌های مختلف بحث و تبادل نظر شد، در تبیین سریال فوق افزود: این سریال یک مجموعه تلویزیونی ۲۶ قسمتی است، که فیلمنامه آن نوشته شده و مصوبه اولیه آن نیز گرفته شده است.
 
مدیرکل ارشاد قم کل اعتبار لازم برای تولید این مجموعه را ۲۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال آن توسط صدا و سیما تامین می‌شود و امیدواریم نیم دیگر این اعتبار را نیز از طریق دستگاه‌های مختلف استان جذب کنیم.
 
حسینی کاشانی گفت: طبق مصوبه این جلسه، مقرر شد بخشی از بودجه‌های فرهنگی قم به سمت کنگره شهدای این استان هدایت شود.
 
مدیرکل ارشاد قم اذعان داشت: کنگره شهدای قم که قرار بود در آبان  سال جاری برگزار شود، به دلیل شیوع کرونا به تاخیر افتاده و زمان آن در آینده اعلام خواهد شد
کد مطلب: 339334