داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
زنده نگه داشتن یاد شهدا ضرورتی حقیقی بر پویایی جامعه است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۳
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، زنده نگه داشتن نام شهیدان را ضرورتی حقیقی برای پویایی جامعه دانست و گفت: یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
زنده نگه داشتن یاد شهدا ضرورتی حقیقی بر پویایی جامعه است
 
کد خبر: 83824685 // تاریخ چهارشنبه 28 خردادماه 1399

عطا ناوکی سه‌شنبه شب در نخستین نشست شورای هماهنگی و نظارت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهارداشت: توجه به بندگانی که در پیشگاه خداوند عزت و آبرو دارند، روح و جسم انسان را سرشار از برکت و آرامش می‌کند.
وی ادامه داد: با توجه به فرمایشات امام راحل، فرامین ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و بر اساس سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی مؤظف به حفظ جایگاه و تکریم ایثارگران و خانواده شهدا هستیم.
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان ساماندهی گلزار شهدا، نصب تصاویر و تمثال شهدا در معابر عمومی، نام‌گذاری اماکن و معابر به نام شهدا را بخشی از راه‌های اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت دانست.
ناوکی گفت: خادمان ایثارگران، باید با هم افزایی بیشتری در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، قضایی و علمی ایثارگران و خانواده شهدا را مورد حمایت قرار دهیم.
وی یادآورشد: در راستای پاسداری و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت نیز باید با قلبی مشتاق و گامی استوار کار خالصانه و بی‌ریا کرد.
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان در این رابطه به جایگاه مدیریتی ایثارگران اشاره کرد و اظهارداشت: جامعه ایثارگری دارای تخصص، مهارت، علم وتجربه کافی برای ایفای نقش در پست‌های مدیریتی هستند که امیدواریم این موضوع بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
ناوکی افزود: اگر سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران در استخدام و جذب به طور کامل رعایت شود، مساله بیکاری تعداد قابل توجهی از فرزندان شاهد و ایثارگر رفع خواهد و معتقدم این کار باعث خیر و برکت آن مجموعه خواهد شد.
 وی خاطرنشان کرد: بی‌شک مصوبات مربوط به این نشست‌ها، با حمایت‌های ویژه استاندار می‌تواند در خدمت‌رسانی به جامعه شاهد و ایثارگران نقش به سزایی داشته باشد.
استان ‌هرمزگان افزون بر یک هزار و ۵۰۰ شهید، ۲ هزار و ۸۶۱ جانباز و ۳۴۱ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده که از این تعداد ۶۴۵ شهید، یک هزار و ۸۰۰ جانباز و ۱۷۵ آزاده متعلق به شهرستان بندرعباس است. 
 
 
کد مطلب: 339787