داخلی صفحه ایلام خبر
 
پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به مناسبت درگذشت مرحوم حاج «محسن چناری»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۳
خبرگزاری ایسنا/ایلام _ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به مناسبت درگذشت مرحوم حاج «محسن چناری» پدر گرامی شهیدان والامقام «حمزه و جعفر چناری» پیامی صادر کرد.
پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به مناسبت درگذشت مرحوم حاج «محسن چناری»
 
به گزارش ایثار از ایلام به نقل از ایسنا؛ متن پیام حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«ای نفس مطمئنه، خشنود و خداپسند به سوی پروردگارت بازگرد و در میان بندگان من درآی و در بهشت من داخل شو» /(آیات 27 تا 30 سوره مبارکه فجر)

خانواده معظم شهیدان گرانقدر «حمزه و جعفر چناری»
 
 سلام علیکم

این کلام قدسی بشارتی است بر آنانکه از معامله با خدا خشنود بودند و در این معامله جز خشنودی او را طلب نکردند.
پدران معظم شهدا با تربیت دلاور مردانی از جنس ایثار و فداکاری، نمونه حیات معنوی و رزق متعالی هستند که اصالتِ مردانگی خود را پای آرمان هایشان نشان دادند.
این بزرگمردان نگاهی فارغ از هیاهوهای زمانه دارند و معامله گران با خدا بوده اند. چنین معامله گری را نمی توان به زبان قلم توصیف کرد و به روزگارِ زمینیان متصل نمود، چرا که همچون سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خون فرزندان شهیدشان را رو به سوی آسمان هدیه کردند. نقد رضای ربوبی را در بازار بندگی یافتند و سبکبال و آرام راه رجعت به مقصود و معبود را طی کردند.
مشی شکیب و سرافرازی خاندان بزرگ مردانی که شهادت را افتخار و رضایت حضرت حق را غایت انتظار خود می دانستند، از بلندای طبع و سلوک بزرگوارانه ی خانواده معظم شهیدان «حمزه و جعفر چناری» پدیدار است.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به شما خانواده محترم و دیگر سوگواران این ضایعه، از درگاه خداوند منان تسلی فراغ قامتی که در سایه حلمش زندگی با سعادت آموختید را مسئلت دارم و بر روح پر فتوح مرحوم حاج «محسن چناری» و فرزندان شهیدش درود می فرستم.
انشا الله روح شان مشمول مغفرت لایزال الهی و رحمت بی حساب رحمانی گردد.
 
الله نور کریمی تبار
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام
کد مطلب: 339888