داخلی صفحه کردستان خبر
 
مراسم اربعین شهدای ماه مبارک رمضان در سریش آباد برگزار شد / شهید سلیمی فرمانده ای شجاع ، توانمند و با انگیزه
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۵
سردار رجبی فرمانده سابق سپاه بیت المقدس کردستان در مراسم اربعین شهدای ماه مبارک رمضان در سریش آباد, گفت: شهید سلیمی فرمانده ای شجاع ، توانمند و با انگیزه بود.
مراسم اربعین شهدای ماه مبارک رمضان در سریش آباد برگزار شد / شهید سلیمی فرمانده ای شجاع ، توانمند و با انگیزه
 
به گزارش ایثار واحد کردستان و به نقل از کُردتودی، با گذشت 40 روز از شهادت سردار شهید حاج شکیبا سلیمی و 2 تن از همرزمان ایشان در منطقه عمومی دیواندره به دست گروهک های کوردل ضد انقلاب مراسم اربعین شهادت شهدای رمضان در مسجد جامع سریش آباد و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
 
در ابتدای این مراسم سرهنگ محمدرضا مومنی فرمانده سپاه قروه با بیان اینکه شهدا به خوبی راه و مسیر حرکت خود را شناخته بودند اظهار داشت: یاد شهدا و عظمت شهیدان ما را کمک می کند تا ادامه دهنده راه آنان باشیم.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، افزود: این ما هستیم که به برگزاری این مراسمات نیازمندیم و با یاد و خاطره شهدا روح خود را آمیخته می کنیم
 
شهید سلیمی فرمانده ای شجاع ، توانمند و با انگیزه

در ادامه این مراسم سردار محمد حسین رجبی با بیان اینکه شهید سلیمی یک فرمانده جامع الاطراف بود، گفت: شهید سلیمی فرمانده ای صبور، توانمند و شجاع بود که ماموریت های خود را به خوبی به اتمام می رساند.
 
وی افزود: شهید سلیمی شخصی بود که به همه تخصص ها با توانمندی ویژه و مدیریت ویژه ای که داشتند پاسخگو بودند.
 
سردار رجبی خاطر نشان کرد: من افتخار داشتم که به مدت 10 سال از نزدیک با این شهید بزرگوار در ارتباط باشم و در این مدت خیلی چیزها از این شهید بزرگوار یاد گرفتم.
وی خطاب به مردم شهر سریش آباد افزود: به شما و به خانواده شهید سلیمی که جمع بزرگی از ایثارگران را تشکیل می دهید بخاطر داشتن چنین شهیدی تبریک می گویم.
 
سردار رجبی افزود: مدیریت های رفتاری و اخلاقی شهید سلیمی غیرقابل بیان بود و ایشان از جمله افرادی بودند که ضمن خدمت در یک منطقه عملیاتی درگیر دوره سخت دافوس را نیز سپری می کردند.
 
به گفته وی شهید سلیمی بارها و بارها خانواده خود را نمی دیدند و به محض رسیدن از دوره دافوس به ماموریت محوله رسیدگی می کردند.وی ادامه داد: اولویت ایشان کار و ماموریت بود و در زمانی که در لشگر 22 حضور داشتند نبوغ و توانمندی و استعداد در ایشان دیده شد که می توانند کارهای بزرگی را در سطوحی بالاتر انجام دهند.
 
سردار رجبی بیان داشت: برخی مناطق ما از جمله سروآباد و مریوان مناطقی امنیتی هستند و برنامه های محوری سپاه را نیز پیگیری می نمایند که شهید سلیمی هم در ته ریزی و هم در تعقیب و در اقدامات عملیاتی و ضربتی و مقابله با اشرار و ضد انقلاب و انجام عملیات های فرهنگی و مردم یاری و محرومیت زدایی در سروآباد سنگ تمام گذاشتند.
 
به گفته سردار رجبی در شهر سروآباد منطقه ای را برای محرومیت زدایی به صورت ویژه در کشور مشخص نموده بودند و شهید سلیمی در کنار اقدامات امنیتی دیگر عملیات ها را نیز پیگیری می نمودند.وی با بیان اینکه کارهای این شهید گرانقدر مورد تقدیر فرمانده وقت کل سپاه قرار گرفت، افزود: چنین شخصی با چنین ویژگی های اخلاقی و رفتاری و تربیتی قطعا باید شهید می شدند و شهادت برازنده ایشان بود.
 
به گفته رجبی شهید سلیمی یک مصداق آشکار و منتظر برای عهدی که با خدا بسته بودند بود که به شهادت رسید.وی ادامه داد: خون این عزیزان و خون شهدای کردستان پایمال نخواهد شد و من وعده می دهم که انتقام این خون ها گرفته خواهد شد.
 
رجبی با بیان اینکه امنیت مردم کردستان یک اولویت و یک مسئله مهم برای نیروهای امنیتی برای مسئولان و برای مردم است افزود: اینگونه حرکات اصلا تهدید به حساب نمی آید و ایران اسلامی کشوری با تراز قدرتی بالا است و زمانی که رهبر معظم انقلاب تصمیم می گیرند اقدامی صورت بگیرد کسی نمی تواند مانع از آن شود.وی ادامه داد: دیدید که 5 کاروان نفتکش ایران اسلامی با تجهیزات آشکار مسیر ونزوئلا را طی می کنند و کسی جرات ندارد به این کشتی ها نگاه کند و این تراز اقتدار و امنیت ایران اسلامی است.
 
رجبی به عملیات موفق کوهسالان در شهر سروآباد اشاره نمود و با تاکید بر نبوغ شهید سلیمی در آن عملیات افزود: در سلسله عملیات موفق کوهسالان که 12 نفر از نیروهای توانمند اشرار و ضد انقلاب وارد منطقه شدند حتی یک نفر نیز نتوانست به اردوگاه خود بازگردد و شهید سلیمی در چندین مرحله عملیات دقیق اطلاعاتی و به موقع را با تدابیر خود رقم زدند و موفقیت سپاه اسلام را ایجاد کردند.وی ادامه داد: خون این شهید و دیگر شهیدانی که امسال شهید شدند به امنیت پایدار و اقتدار ایران اسلامی اضافه خواهد کرد.
 
در ادامه این مراسم حاج ولی الله کلامی و حاج مهدی سلحشور نیز به مدیحه سرایی و نوحه خوانی پرداختند.
کلمات کليدی: اربعین شهدای رمضان، دیواندره، کردستان
کد مطلب: 339913