داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان:
اندیشه‌های شهید بهشتی ریشه انقلاب را محکم‌تر کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
بندرعباس- ایرنا- انقلاب نوپای ایران اسلامی درحالی در سال ۶۰ از وجود شخصیتی چون شهید بهشتی محروم شد که شهادت او و اندیشه‌های اسلامی وی ریشه این انقلاب را محکم‌تر کرد.
اندیشه‌های شهید بهشتی ریشه انقلاب را محکم‌تر کرد
 
کد خبر: 83829210 // ۲ تیر ۱۳۹۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: دشمن فکر می‌کرد با شهادت شخصیت کم نظیری همچون شهید بهشتی، انقلاب اسلامی از پا در می‌آید، درحالی که شهادت این مرد عدالتخواه، به حرکت نظام اسلامی سرعت داد.

عطا ناوکی شامگاه یکشنبه در حاشیه آیین گلباران مزار شهیدان بندرعباس از شهید بهشتی به عنوان یک شخصیت عالم، وفادار، شجاع، صادق، باگذشت، معتقد به دین، پیرو ولایت، عادل، صبور و متفکر یاد کرد که همه وجودش را وقف انقلاب کرده بود.

وی ادامه داد: توطئه گران از منویات چنین مردانی بیم داشتند، به همین دلیل خواستند ضربه سنگینی بر پیکره انقلاب وارد کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان اظهار داشت: هر چند شهادت او، برای یاران امام راحل و انقلاب، رنج و شوک عمیقی بود، اما باعث شد مردم بیش از گذشته قدر نظام اسلامی را بدانند.

وی گفت: برای تحقق آرمان‌های انسانی شهید بهشتی که شخصیت وجودی‌اش دارای صفات والا و نیکو است، باید با حساسیت ویژه‌ای تلاش کرد.

آیین گلباران مزار شهیدان بندرعباس و تجدید میثاق با شهدا به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه با حضور علی صالحی رییس کل دادگستری هرمزگان و جمعی از قضات و کارکنان این نهاد برگزار شد.

در شامگاه ۷ تیر سال ۱۳۶۰ آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی رییس دیوان عالی کشور که در آن زمان بلند پایه ‌ترین مقام قضایی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شد در حادثه بمب ‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط سازمان مجاهدین خلق در حین سخنرانی به شهادت رسید.

جهت ارج نهادن به مقام والای قضا و قضاوت و تکریم از مقام شامخ شهید آیت الله دکتر بهشتی، بنا به پیشنهاد قوه قضائیه، شورای فرهنگ عمومی کشور هفته اوّل تیرماه را به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری کرد.
کلمات کليدی: شهدا، هرمزگان، قوه قضاییه، بنیاد شهید و امور ایثارگران
کد مطلب: 340232