داخلی صفحه ایلام خبر
 
شهدا نمونه بارز انسانهای کامل هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۶
مدیرکل بنیاد ایلام اظهار کرد: شهدا در حقیقت نمونه بارز انسان‌های کامل هستند. سیره و منش شهدای روحانی، الگویی بی بدیل برای روحانیون و به ویژه طلاب جوان به شمار می آید.
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و جمعی دیگر از مسئولان روز سه شنبه ۳ تیرماه و به مناسبت سالروز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی با خانواده های معظم شهدای روحانی والامقام «محمد نبی شمسی»، «نورالدین خدامرادی» و «علی اشرف نعمتی» دیدار و از مقام والای ایشان تجلیل کردند.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار در این دیدارها با بیان جایگاه رفیع شهدا، اظهار داشت: کسانی که در راه خدا به شهادت رسیدند، از سوی پروردگار برای این مقام والا انتخاب شده اند.
وی افزود: شهدا ستاره های درخشانی هستند که برای ما چراغ راه هستند. امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه راه شهدا راه نورانی و عاقبت به خیری است، تصریح کرد: شهیدان راه میانبر را برای رسیدن به سعادت و کمال انتخاب کردند و در کوتاه ترین مسیر به بهترین هدف رسیدند.
اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهار کرد: شهدا در حقیقت نمونه بارز انسان‌های کامل هستند و سیره و منش شهدای روحانی، الگویی بی بدیل برای روحانیون و به ویژه طلاب جوان به شمار می آید.
وی افزود: شهدای روحانی با بهره گیری از اندیشه ها و آموزه های دینی، نقش بسزایی در ترویج فرهنگ جهاد و دفاع در دوران دفاع مقدس و بین رزمندگان داشتند.
مدیرکل بنیاد ایلام همچنین بیان کرد: هدف از دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران علاوه تجلیل و تکریم، بررسی مسائل و مشکلات این قشر عزیز است و در این دیدارها مسائل آنان بصورت حضوری بررسی و پیگیری میشود.
گفتنی است روحانی شهید والامقام «محمد نبی شمسی» در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه عملیاتی شلمچه، روحانی شهید والامقام «نورالدین خدامرادی» در سال ۱۳۶۲ در منطقه قصرشیرین و روحانی شهید گرانقدر «علی اشرف نعمتی» نیز در سال ۱۳۶۲ در منطقه چنگوله به مقام والای شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 340446