داخلی صفحه سمنان خبر
 
برگزاری چهارمین یادواره شهید مدافع حرم حسین مشتاقی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶
چهارمین یادواره شهید مدافع حرم حسین مشتاقی با حضور جمعی از عاشقان شهدا در روستای ده صوفیان ( از توابع شهرستان مهدیشهر ) برگزار شد .
برگزاری چهارمین یادواره شهید مدافع حرم  حسین مشتاقی
 
به گزارش ایثار واحد سمنان ، چهارمین یادواره شهید مدافع حرم  حسین مشتاقی شامگاه یکشنبه 1 تیرماه 99 در روستای ده صوفیان ( از توابع شهرستان مهدیشهر ) با حضور جمعی از دلدادگان شهدا ، مسئولان ، روحانیون ، بسیجیان و خانواده های شهدا و ایثارگران برگزار شد . در این نشست حجت الاسلام احمد پناهی ، امام جمعه شهمیرزاد طی سخنانی با اشاره به آیات و روایات برخی ویژگیهای ممتاز اخلاقی و شخصیتی شهدا را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان ساخت :
تلاش برای تزکیه نفس ، ارتباط خالص با خداوند ، صدق و مردمداری از خصال معنوی و بارز شهدا بوده و به همین واسطه خداوند آنان را به مقام قرب خویش نائل ساخته و همنشین خود گردانیده است . وی در ادامه افزود : امروز نیز چنانچه با عزم جدی و همگانی مردم و مسئولان ، سیره و سلوک شهدا را در همه شئون زندگی سرلوحه تلاش و کوشش خویش قرار دهیم بسیاری از معضلات جامعه برطرف خواهد شد . وی خطاب به جوانان و نوجوانان و نسل امروزی اظهار داشت : شهیدان والامقام در عین ساده زیستی ، یک شبه ره صد ساله را پیموده و به اوج قله انسانیت و عرفان دست پیدا کرده اند و بر این مبنا می توان آنان را الگوئی تمام عیار برای دستیابی به سعادت دنیوی و اخروی قلمداد کرد .
شهید والامقام حسین مشتاقی ، متولد سال 1364 در تاریخ 16 اردیبهشت 95 در مبارزه با نیروهای داعش در منطقه خان طومان سوریه به شهادت رسید .  
کد مطلب: 340535