داخلی صفحه سمنان خبر
 
«اگر نبودند»؛ نقش نظامی و پشتیبانی زنان استان سمنان در هشت سال دفاع مقدس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
نوید شاهد - کتاب "اگر نبودند" به قلم سیده‌زهرا داودالموسوی، نقش نظامی و پشتیبانی زنان استان سمنان در هشت سال دفاع مقدس را بیان می‌کند.
«اگر نبودند»؛ نقش نظامی و پشتیبانی زنان استان سمنان در هشت سال دفاع مقدس
 
به گزارش نوید شاهد سمنان؛ کتاب "اگر نبودند" به قلم سیده‌زهرا داودالموسوی، نقش نظامی و پشتیبانی زنان استان سمنان در هشت سال دفاع مقدس را بیان می‌کند. این کتاب به اهتمام اداره کل حفظ‌ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان نخستین بار در سال  ۱۳۹۷ توسط نشر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در ۱۹۴ صفحه منتشر شده است.
 
در قسمتی از متن کتاب می خوانیم:
«از دیگر کارهای زنان این بود که طلاهای خود را جهت کمک به جبهه می‌آوردند. یادم می‌آید یكی از زنان که همسر شهید بود، جهت کمک به جبهه حلقه ازدواج خود را آورده بود. وقتی به او گفتم که این حلقه یادگار همسرتان است، در جواب من گفت: یادگار همسرم فرزنددانم هستند و حلقه ازدواج خود را به جبهه هدیه کرد. پیر‌‌زنی می‌خواست به جبهه کمک کند، کیفش را باز کرد، دید هفت هشت ده تومان بیشتر ندارد، انگشترش را در آورد و به ما داد. عروس و دامادهایی بودند که برای کمک به جبهه، حتی حلقه عروسی خودشان را تقدیم می‌کردند. غالباً بیشتر طلا و جواهراتی که بانوان اهداء می‌کردند در نماز جمعه جمع‌آوری می‌شد.»
 
کد مطلب: 340594