داخلی صفحه گلستان خبر
 
شهدا الگوهای آزادگی و ظلم ستیزی هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران استان گلستان اظهار کرد؛ فرهنگ ایثار و فداکاری، ظلم ستیزی و آزادگی ویژگی بارز شهدا و ایثارگران بوده و شناخت شهدا و تحقیق در سیره عملی زندگی این بزرگمردان الگویی تمام عیار برای نسل حاضر است.
شهدا الگوهای آزادگی و ظلم ستیزی هستند
 
به گزارش ایثار واحد گلستان ، اسرافیل وزیری در حاشیه دیدار با پدر معظم شهید مهدی بالاخلی و خانواده آزاده و جانباز متوفی سید فخرالدین حسینی  در گفتگو با خبرنگار ایثار گلستان گفت: شهدا در مکتب دفاع مقدس تربیت یافتند و امروز با گذشت بیش از چهار دهه با مرور جنگ تحمیلی و سیره شهدا و ایثارگران این تاثیر در جای جای ایران اسلامی مشهود است.
وی با توجه به شعار پنجمین روز دهه کرامت گفت: شهدا به دلیل پیروی از سیره اهل بیت(ع) شادترین انسان ها بودند و حتی در سخت ترین شرایط جنگ نیز لبخند رضایت بر رخسارشان مشهود بود.
وزیری ادامه داد: راهی که شهدا رفتند راه آزادگی و ولایتمداری بود و امروز هرآنچه که ایران اسلامی از عزت، افتخار وغرور ملی دارد به برکت خون شهدا و جانبازی آنها در صحنه های دفاع ازانقلاب و بالاخص هشت سال دفاع مقدس در برابر تمام قدرت های جهان است.
شهید مهدی بالاخلی در تاریخ 9 مرداد 1342 در شهرستان کردکوی دیده به جهان گشود و در تاریخ 8 بهمن 1362 در منطقه سنندج به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
آزاده و جانباز متوفی سید فخرالدین حسینی در تاریخ 30 شهریور 1346 دیده به جهان گشود و در تاریخ 31 تیر 1367 در منطقه سومار به اسارت نیروی بعثی در آمد و در تاریخ 12 شهریور 1369 به میهن اسلامی بازگشت.
انتهای پیام/کد مطلب: 340603