داخلی صفحه قم خبر
 
​حجت الاسلام هنرمند: تبیین و ترویج سیره شهدا از اهداف کنگره ملی شهدا است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۴
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در اولین جلسه کمیته خانواده شهدا و ایثارگران کنگره ملی شهدای استان قم گفت: سیره شهدا در قالب کنگره ملی شهدای استان تببین و ترویج می شود.
​حجت الاسلام هنرمند: تبیین و ترویج سیره شهدا از اهداف کنگره ملی شهدا است
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، حجت الاسلام حسن هنرمند در نشست با اعضای کمیته خانواده شهدا و ایثارگران این کنگره  افزود: شهدا قهرمانان ملی هستند و سیره و سبک زندگی ایشان باید برای نسل آینده تبیین و ترویج شود.

وی اضافه کرد: رشادت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس الگویی است برای همه جبهه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سلامت و...  شاهد بودیم که چگونه با همان روحیه ایثارگری، مدافعان سلامت در شرایط سخت ایستادگی کردند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران نیز در این جلسه گفت: توجه به نشر فرهنگ شهدا امروز از اهمیت بسزایی برخوردار است و رسالت یادواره ها و کنگره های شهدا هم در همین راستا است.

حجت الاسلام غلامرضا ناظمی افزود: دیدار با خانواده معظم شهدا از محوری ترین اقدامات این کمیته است و این دیدارها و تکریم خانواده معظم شهدا موجب نشر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی اضافه کرد: امروز تلاش ما باید در جهت تقویت رویکردهای فرهنگی خصوصا فرهنگ ایثار و شهادت باشد و اعضای کمیته راهکارهای مناسب برای تقویت این رویکرد و بهره مندی از تمامی ظرفیت ها در این خصوص را  ارایه کنند .

وی عنوان کرد: تاکنون 18 موضو ع از سوی کمیته ایثارگران به ستاد کنگره ارایه شده که با تصویب نهایی اجرایی خواهد شد. تلاش داریم تا در این کمیته دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص ترویج فرهنگ ایثار، شناسایی و در جهت مرتفع نمودن آن اقدام شود.
کد مطلب: 340653