داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
رئیس بنیاد حاجی آباد:
پاسداری از پرچم شهدا یک وظیفه است
تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۰
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان حاجی آباد گفت: شهدا برای نظام اسلامی، پرچم عزت و استقامت به ارمغان آوردند که وظیفه ما پاسداری از آن است.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، غلام شهبازی پنجشنبه پنجم تیر ضمن بیان اینکه در راستای طرح سپاس با خانواده شهیدان«خسرو شکرالهی»، «فریدون سالاری»، «کاظم عباس زاده»، «مجید حسن زاده» و «علی رحمتی» دیدار شده است، عنوان کرد: دیدار، دلجویی، تجلیل، بررسی وضعیت زندگی ایثارگران و حل مشکلات آنها جزء برنامه های اساسی این نهاد بوده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان حاجی آباد با اشاره به اینکه ثبات و امنیت امروز جامعه از برکت خون شهدا و فداکاری جانبازان و آزادگان است، افزود: مقاومت قهرمانانه ایثارگران در دوران دفاع مقدس، حماسه ها آفرید و قدرت ایران اسلامی را به رُخ جهانیان کشید.
شهبازی با تأکید بر اینکه هنگام دیدار با خانواده معظم شهدا فاصله گذاری اجتماعی به طور کامل رعایت شده است، گفت: در شرایطی که به علت انتشار ویروس کرونا ممنوعیت هایی وجود دارد، برای حفظ سلامت ایثارگران ارتباطات حضوری کاهش یافته و مؤثرترین پل ارتباطی تماس تلفنی و فضای مجازی بوده است.
وی ضمن بیان اینکه تمام تاریخ ایران سرشار از رشادت های ماندنی و مثال زدنیِ شهدا، جانبازان و آزادگان است، اظهار کرد: شهدا برای نظام اسلامی، پرچم عزت و استقامت به ارمغان آوردند که وظیفه ما پاسداری از آن است.
وی گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را در جوامع اسلامی ضروری دانست و ادامه داد: علاوه بر چاپ زندگی نامه، خاطرات، وصایا و منویات خدا پسندانه شهدا در کتب های دفاع مقدس، باید محتوای این اسناد ارزنده را در مراسمات مهم و ویژه انتشار داد.
گفتنی است؛ شهرستان حاجی آباد در 165 کیلومتری بندرعباس قرار دارد که 118 شهید، 130 جانباز و 17 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/

الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، حاجی آباد، پرچم شهدا، تجلیل، طرح سپاس، پاسداری، ایثارگران، هرمزگان
کد مطلب: 340788