خانواده های ایثارگران حافظان تاریخی دفاع مقدس هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۰
مدیرکل بنیاد گیلان خانواده های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس را حافظان تاریخی آن مقطع پرافتخار دانست و گفت: بنیاد و حفظ آثار دفاع مقدس و کنگره شهدا و سپاه یک هدف و چشم انداز را دنبال می کنند و آن ترویج آرمان های انقلاب و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت است.
خانواده های ایثارگران حافظان تاریخی دفاع مقدس هستند
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در دیدار با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان، دفاع مقدس را یک گنجینه برای دیروز و امروز و فردای جامعه ما دانست و گفت: ماهیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حفظ آثار و اسناد دفاع مقدس پیونده دارد و فرصت بسیار محدود است، زیرا تجربه نشان می دهد گذشت در ثبت وقایع تاریخی ما را بانیان اصلی و شاهدان عینی دور می کند.
مدیرکل بنیاد گیلان تحریف برخی از وقایع تاریخی را به واسطه کوتاهی صاحبان و بانیان اصلی در ثبت تقویمی آن تاریخ دانست و اضافه کرد: اگر اقدام به موقع نسبت به ثبت و ضبط آثار دفاع مقدس نکنیم، عده ای با نیت و سوگیری های خاص به تحلیل و تحریف وقایع می پردازند و لذا شاهد تحریف و مخدوش شدن تاریخ هستیم.
پاکاری خانواده های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس را حافظان تاریخی آن مقطع پرافتخار دانست و گفت: بنیاد و حفظ آثار دفاع مقدس و کنگره شهدا و سپاه یک هدف و چشم انداز را دنبال می کنند و آن ترویج آرمان‌های انقلاب و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی والدین، همسران و فرزندان شهدا را سرمایه های نظام دانست و اضافه کرد: موزه دفاع مقدس یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی گیلان است و لذا بنیاد آمادگی دارد نسبت به تکمیل و تجهیز محتوایی این موزه کمک کند.
مدیرکل بنیاد گیلان هنر را یکی از بهترین ابزارها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: اثرگذاری کتاب و فیلم و موسیقی و آثار تجسمی در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس بسیار بالا است، اما تجربه حضور میدانی از طریق احداث موزه دفاع مقدس از جذابیت ویژه ای برخوردار است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 342263