ارائه خدمت درمانی به جانبازان نیازمند توجه ویژه مسئولان است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۱
معاون بهداشت و درمان بنیاد خراسان رضوی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی به جانبازان اعصاب و روان نیازمند توجه ویژه مسئولان است، ادامه داد: از میان سه هزار جانباز اعصاب و روان، ۷۷۴ جانباز ۵۰ تا ۷۰ درصد از بیماری شدید اعصاب و روان رنج می‌برند.
ارائه خدمت درمانی به جانبازان نیازمند توجه ویژه مسئولان است
 
به گزارش «ایثار»، محمد جواد غلامپور در راستای بررسی عملکرد و ارائه خدمات درمانی به ایثارگران به صورت سرزده به بخش جانبازان اعصاب و روان بیمارستان ابن سینا و مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) رفت و با بیان اینکه جانبازان دارای ضایعه اعصاب و روان از مظلومترین قشر ایثارگران هستند، گفت: مشکلات جانبازان اعصاب و روان را نباید صرفا برای خود جانباز دید بلکه خانواده آنان نیز در اولویت دوم آسیب پذیری قرار دارند.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی به جانبازان اعصاب و روان نیازمند توجه ویژه مسئولان است، ادامه داد: از میان سه هزار جانباز اعصاب و روان، ۷۷۴ جانباز ۵۰ تا ۷۰ درصد از بیماری شدید اعصاب و روان رنج می‌برند.
غلامپور به خانواده جانبازان اعصاب روان اشاره و تأکید کرد: این دسته از خانواده ایثارگران بیشتر در معرض آسیب هستند و تحت پوشش کلاس‌ها و جلسات آموزشی با عنوان تاب‌آوری قرار دارند و نیازمند توجه برنامه‌های بیشتری مانند اردوهای آموزشی، حمایتهای مشاوره‌ای و معنوی هستند و امید است با مرتفع شدن بیماری کووید ۱۹ و تامین‌منابع این اقدامات صورت پذیرد. 
گفتنی است؛ مجموع جانبازان استان خراسان رضوی ۴۹ هزار ۶۹۹ نفر است که سمبل ایثار و فداکاری در جامعه هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 343129