رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد:
ضرورت جریان سازی رسانه‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت توجه به ظرافت‌های اطلاع رسانی در مورد فعالیت‌های بنیاد تصریح کرد: جریان سازی به اعتبار فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج و توسعه این فرهنگ موجب کاهش مشکلات در جامعه می‌شود.
ضرورت جریان سازی رسانه‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
 
به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی در بیست و هشتمین نشست شورای اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت رسانه‌ها و تأثیر اطلاع‌رسانی در ابعاد مختلف تأکید کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت امروز جامعه است و جریان سازی به اعتبار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه موجب کاهش مشکلات می‌شود.
معاون رییس جمهور با تبیین اهمیت انعکاس برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمانی از طریق رسانه‌ها افزود: هیچ دستگاهی بدون حیات و به‌روز بودن نمی‌تواند خود را اثبات کند. اطلاع‌رسانی به‌موقع و به‌روز نشانه حیات یک سازمان است. با این فرض فعالیت‌ها و اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به اطلاع جامعه رسانده شود.
وی با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت مأموریت ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران است، تصریح کرد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده از رسانه‌های نوین و عرضه محتوا در فضای مجازی ضرورت دارد و نباید از این فضا که مورد توجه عموم جامعه قرار دارد غفلت شود ضمن اینکه نباید فراموش کنیم در جامعه ما رسانه‌های مکتوب نیز همچنان در اطلاع‌رسانی نقش‌آفرین هستند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به اهمیت صدا و سیما به عنوان یک رسانه مرجع اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مذاکرات خوبی با رییس سازمان صدا و سیما برای تولید و پخش برنامه‌های مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده است و امیدواریم به زودی تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیما در این زمینه به امضا برسد.
وی با اشاره به ظرافت‌های حوزه اطلاع‌رسانی در بنیاد ادامه داد: در مورد خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران به جامعه ایثارگری باید به اطلاع‌رسانی بسنده کرد و از تبلیغ خدمات به شدت پرهیز شود. یکی از اهداف جدی دشمن اثرگذاری بر جامعه هدف بنیاد است و باید برای خنثی سازی این جریان رسانه‌ای دشمن تلاش کرد.
اوحدی در پایان این نشست با اشاره به شرایط امروز ایران اسلامی گفت: کشور هم‌اکنون با شیوع ویروس کرونا روبرو است و از سوی دیگر تحریم‌های ظالمانه دشمن به اوج خود رسیده است و در این شرایط باید از همه توان برای حل مشکلات ایثارگران استفاده کرد و خوشبختانه رییس جمهور و دولت نیز در چند روز گذشته دستورات مناسبی در این جهت صادر کرده‌اند که امیدواریم با اجرایی شدن آنها توسط دستگاه‌های مسئول بخشی از مسائل ایثارگران عزیز مرتفع شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 343241