تجلیل از خانواده‌های شهدای منا در استان خراسان رضوی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: به مناسبت سالروز فاجعه منا، از خانواده‌های شهدای این حادثه تجلیل می‌شود.
تجلیل از خانواده‌های شهدای منا در استان خراسان رضوی
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی پنج‌شنبه ۹ مردادماه با گرامی‌داشت روز عرفه و تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان گفت: برگ برگ تاریخ ایران اسلامی با خون شهدا آغشته است و شهادت درس بصیرت افزایی را به مسلمانان می‌آموزد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه عید قربان یادآور شهادت شهدای مظلوم منا است، افزود: تعداد شهدای منا در استان خراسان رضوی ۹۹ نفر است و این استان بیش‌ترین تعداد شهید در کشور را تقدیم اسلام کرده است.
وی به آمار شهدای منا در شهرهای استان اشاره و خاطرنشان کرد: نیشابور ۴۸ نفر، مشهد ۲۶ نفر، سبزوار ۸ نفر، فیروزه ۶ نفر، تایباد ۴ نفر، خواف ۲ نفر، داورزن ۲ نفر، باخرز، قوچان، خوشاب و جغتای نیز هر کدام یک شهید است.
حجت الاسلام معصومی در همین راستا بیان کرد: استان خراسان رضوی بیش از ۱۷ هزار شهید از ابتدای نهضت انقلاب اسلامی تقدیم کرده است که نشان از عهد و وفداری مردم شهیدپرور این دیار و پایبندی به ارزش‌های اسلامی است.
وی با بیان اینکه از خانواده شهدا تجلیل می شود، افزود: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹، ارتباط تلفنی جایگزین دیدار با خانواده شهدای منا می‌شود و تصاویر تعدادی از این عزیزان در سطح شهرستان‌های این استان به نمایش در می‌آید.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه یاد شهدای منا هرگز فراموش نمی‌شود، افزود: خداوند شهادت را نصیب کسانی می‌کند که توانسته باشند از همه وابستگی‌ها دل کنده و قلب‌شان فقط و فقط از عشق به خدا مالامال شده باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 345069