افزایش تولید و پخش آثار گروه هنری شاهد در شبکه‌های سراسری سیما

تاریخ انتشارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹
کد مطلب : ۳۵۵۸۶۵
مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از افزایش پخش آثار هنری گروه تلویزیونی شاهد در 12 شبکه سراسری رسانه ملی و دو شبکه برون مرزی در یک ماه اخیر و پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و صداوسیما خبر داد.
افزایش تولید و پخش آثار گروه هنری شاهد در شبکه‌های سراسری سیما
به گزارش «ایثار»، سید مرتضی حسینی گفت: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و صداوسیما در شهریور ماه سال جاری و نیز تدبیر و پیگیری رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مذاکرات مستمر با شبکه‌های صداوسیما، موجب افزایش دو تا سه برابری پخش آثار هنری گروه تلویزیونی شاهد در رسانه ملی شده است.
مدیرکل امور هنری و مدیر گروه تلویزیونی شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: تولیدات گروه تلویزیونی شاهد در سه بخش نماهنگ، فیلم کوتاه و مستند داستانی بلند برای پخش در اختیار رسانه ملی قرار می‌گیرد. پس از اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد و صداوسیما میانگین پخش فیلم کوتاه ایثار اجتماعی تحت عنوان «ایثار ادامه دارد» از حدود 350 دقیقه در هفته، به حدود 700 دقیقه در هفته افزایش یافته و تقریباً دو برابر شده است.
وی افزود: پخش نماهنگ هم در بازه زمانی 31 شهریورماه تا  30 مهرماه تقریبا سه برابر شده است و از میانگین پخش هفتگی 20 دقیقه به 60 دقیقه در هفته افزایش یافته است. همچنین پخش مستند داستانی بلند هم از میانگین هفتگی 6 ساعت به 12 ساعت افزایش یافته است که همه این‌ها در نتیجه افزایش حجم تولید و توجه ویژه به کیفیت آثار است.
حسینی در ادامه گفت: علاوه بر پخش مستندهایی با موضوع نخبگان شاهد و ایثارگر، خدمات معاونت بهداشت و درمان بنیاد به جانبازان و مستند «بعد از 40 سال»؛ مستند جدید «مادرانه» هم با محوریت مادران شهدا در 12 قسمت در تابستان تولید و از تاریخ 31 شهریور تا 30 مهرماه سال جاری در شبکه‌های یک، دو، پنج، خبر و قرآن پخش شده است.
وی ضمن اشاره به همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران با صداو سیما در حوزه‌های مختلف هنری، تصریح کرد: توافقات مهمی در حوزه تولید سریال، تیزرهای ایثار اجتماعی و فیلم‌های مستند با شبکه‌های مختلف صداو سیما صورت گرفته است و این همکاری‌های مشترک تداوم خواهد یافت.
مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره تولیدات جدید گروه تلویزیونی شاهد هم عنوان کرد: از شهریورماه سال جاری تاکنون، علاوه بر تولید 18 نماهنگ و سرود با همکاری مسئول موسیقی امور استان‌های صداوسیما، 28 تئاتر خیابانی با حدود 200 اجرا هم توسط اداره کل بنیاد استان‌ها انجام شده است.
لازم به ذکر است، تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی روز سه شنبه 25 شهریور با حضور مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر عبدالعلی علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما به امضا رسید.
انتهای پیام/